Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wytłumienie kolumn. Czym? Jak to zrobić? Grubość materiału?

12 Nov 2007 21:02 2287 8
  • Level 10  
    Witam
    niedawno odremontowałem głośniki (zregenerowałem wysokotonowe) unitry nie miałem czasu zeby dokończyć dzieło znalazłem go teraz. Potrzebuje kilku porad na temat wyciszenia kolumn ( w starych była sparciała gąbka "z kanapy" :D ) w sumie mógłbym załatwic nowa ale mam swiadomość że można wyłożyć je czymś innym przystosowanym do głośników nie kanap. mam w związku z tym takie oto pytania:
    1)czym (spotkałem sie z gąbkami wna allegro) ?
    2)jak ? tzn konkretnie przypiąć, przykleić ?
    3)wiem ze nie należy za bardzo wytłumiac wiec które scianki najlepiej?słucham muzyki rockowej zależy mi na tym tylko zeby nie dudniły
    4) jak gruby powinien być ten materiał?

parametry głośników :wysokotonowe GDN 20/30 niskotonowe GDWK 9/80; skrzynia 57x27x17

a ha a tak przy okazji co z tymi kolcami do głośników co to daje czy w ogole mozna to zastoswac w tych głośnikach i jaki bbedzie przypuszczalny efekt?

Z góry dziekuje za wszelkie porady w tym zakresie < jesli coś walnąłem w w trakcie opisu sytuacji wynika to z mojej niewiedzy za co od razu przepraszam>

Pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Skorzystaj z opcji szukaj- jest duuużo postów na temat wygłuszania kolumn. Ogólnie rzecz biorąc zwykła gąbka też się do tego nadaje (grubość ok. 3-4cm). Pamiętaj, że inaczej wygłusza się obudowy otwarte a inaczej zamknięte. Poszukaj na forum a na pewno znajdziesz wszystko na ten temat.
  • Level 10  
    no właśnie przegladałem, forum - mało za mało tam konkretów :(
  • Level 24  
    kornrad P. wrote:

a ha a tak przy okazji co z tymi kolcami do głośników co to daje czy w ogole mozna to zastoswac w tych głośnikach i jaki bbedzie przypuszczalny efekt?

kolce robi się żeby wibracje kolumny nie przechodziły na podłogę... nie ważne zresztą, nie montuj kolców, nie opłaca się.

co do wygłuszania, tak jak kolega pisał, zelazy czy to zamknięta buda czy otwarta. Poszukaj owczej wełny.
  • Level 11  
    też odnowiłem głośniki i wypełniłem gąbką ale szukam czegoś innego bardziej profesjonalistycznego

A kolce się przydają hehe
  • Level 10  
    kolce robi się żeby wibracje kolumny nie przechodziły na podłogę... nie ważne zresztą, nie montuj kolców, nie opłaca się.

co do wygłuszania, tak jak kolega pisał, zelazy czy to zamknięta buda czy otwarta. Poszukaj owczej wełny.

buda zamknięta, no ok czyli do tych kolumn nei opłaca sie miec kolców? nic tu nie pomogą ? ...
  • Level 28  
    Buda zamknięta czyli tłumimy bardzo obficie...nawet 2/3 objętości skrzyni. Możesz wytłumić watoliną nawet...różnicy i tak na tym sprzęcie nie usłyszysz nawet jeśli dasz drogi materiał wytłumiający. Co do kolców...możesz dać tylko ze względów estetycznych bo i tak AŻ w takim stopniu nie będą spełniac swojej roli. Polecam jakieś drewniane cokoliki albo gumowe podkladki. Pozdrawiam.
  • Level 14  
    A ma ktoś info gdzie kupić wełnę do wytłumienia w Szczecinie? Myślałem, że materiał jest bardziej dostępny.. Łóżka nie będę rozwalał dla pozyskania gąbki bo mi kaucji za stancję nie oddadzą ;) Sprawdzę jeszcze zakłady tapicerskie ale obawiam się, że ceny będą zaporowe.