Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

crossover cx2310 behriego generuje czasami

djbully 12 Lis 2007 21:20 1194 10
  • #1 12 Lis 2007 21:20
    djbully
    Poziom 20  

może ktoś przerabiał już temat. czasami crossover mi generuje raz w jednym kanale gdy dlugo chodzi, tak stuka czasem dłuższy dzwiek w drugim kanale ostanio generuje ciagły dzwiek czestotliwości podziału. o co tu chodzi.

0 10
  • #2 13 Lis 2007 00:34
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

Wzbudzają się filtry. Nie obraź się ale to bardzo źle świadczy o Twoim krosie. Spotykałem się z takimi przypadkami w starych mikserach, można było na filtrach zagrać gamę. Z reguły powodem takiego zachowania są eletrolity choć to tyczy się sprzętu wiekowego nie podejrzewam żeby ten Behringer się do takowego zalicza. Podejrzane są także wszelkie potencjometry i przełączniki. Ciężko tak od razu stwierdzić co jest przyczyną.

0
  • #3 13 Lis 2007 00:59
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Miałem to samo, niestety poradziłem sobie w ten sposób że go sprzedałem... I kupiłem następnego, ten chodzi do dziś. Czy był wiekowy? Chmm, grałem na nim 5 lat, kupiłem używanego. Nie był oszczędzany więc nie rozpaczałem jak się zepsuł.

0
  • #4 13 Lis 2007 09:10
    djbully
    Poziom 20  

hmm od czego zacząć, wzbudzony sygnał nie zależy od wstepnego wzmocnienia na wejsciu moge krecic potencjometrem i nic. dzwinie zachowuje sie nawet dla wzmacniaczy już po rozdzieleniu sygnału tez niewiele reaguje na wzmocnienie jest jakby o stałej wartości wieloktrotnie przewyższającej sygnał własciwy. czasami to jest sekundowy trzask sinusem i na końcu jakby skok stałego napiecia.
    moze ktoś rozwiązał sprawe. musze go naprawić bo niedługo mam chałtury do grania, a mi bedzie szalał :(

0
  • #5 13 Lis 2007 13:50
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 13 Lis 2007 18:32
    djbully
    Poziom 20  

barthezz napisał:
    Elektrolity w beringerach sa tak marnej jakosci ze pozal sie Boze. Szykuj sie do wymiany wszystkich jesli chcesz by wogle dzialal troche dluzej.

jasne żę chce :P do końca tygodnia spróbuje wszystkie wymienić łacznie z zasilaczem. i zobaczymy, jeśli nie pomoze to gdzie jeszcze grzebać? w kompresorze behriego mialem problem z włacznikami, może trzeba w tym kierunku iśc.

0
  • Pomocny post
    #7 14 Lis 2007 00:18
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

Zacznij od elektrolitów na nie wskazuje fakt że awaria powstaje i zmienia się w funkcji czasu. Na 75% powinno pomóc, przełączniki to inna para kaloszy zajmij się nimi jeśli działanie opisane na początku nie da rezultatów. Zresztą barthezz dobrze pisze że kondensatory w Behringerze to lipa a więc ich wymiana nie zaszkodzi.

0
  • #8 14 Lis 2007 00:29
    djbully
    Poziom 20  

elektrolity sa firmy wincap i samcon razem 25szt. najlepiej było by wymienić na tantale ale koszt by przewyższył wartośc sprzetu :)

0
  • #9 14 Lis 2007 00:50
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

Nie no nie szarżuj aż tak! Nie wiem czy najwyższe analogowe BSS-y są tak konstruowane :D

0
  • #10 16 Lis 2007 10:14
    djbully
    Poziom 20  

chyba pomogło, wymieniłem wszystki elektrolity, dwa z obwodów filtra nawet na tantale. poskracałem tez niektóre mocno wystające nózki na płytce i wyczyściłem z kalafonii. i narazie cisza, zobaczymy jak dlugo.

0
  • #11 16 Lis 2007 16:33
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

No to brawo! Zamykaj temat.

0