Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan, dodatkowe ogrzewanie nie działa.

slaw44 12 Nov 2007 21:56 13516 9
    slaw44
    Level 10  
    Witam!!! Mam problem z VW Sharan 1996. Dzisiaj zauważyłem, że nie działa dmuchawa ogrzewania dodatkowego na wyświetlaczu climatroniku mam pokazane, że wentylator powinien pracować na full, a w rzeczywistości wentylatorek milczy. Na krótko podłączyłem to kręci. Drugim moim pytaniem jest czy może to mieć coś wspólnego z niedziałającym dogrzewaniem Webasto, bo ono również nie działa. Może ma ktoś schemat instalacji lub może mi pomóc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.
    maly_dawidek
    Level 11  
    Witam!!! To może ja się podłączę pod temat. Ostatnio rozbierając samochód do dokładnego sprzątania natknąłem się na wentylator z nagrzewnicą z tylnej części auta, ale to nie działa, a mianowicie nie wiem czy ma się samo załączać czy trzeba to samemu załączać, w autku mam klimatronika pojedyńczego i nie ma dodatkowego sterowania w podsufitce ani okrągłego przycisku koło klimatronika. Pytanie brzmi czy jest możliwość że ktoś podmienił wyświetlacz z podwójnego na pojedyńczy albo coś innego ktoś kombinował. Samochód to seat alhambra. Pozdrawiam:)
    wojtekryba
    Level 32  
    a masz małą rurę wydechową przed tylnym lewym kołem ?
    skylark
    Level 25  
    slaw44 wrote:
    ....Drugim moim pytaniem jest czy może to mieć coś wspólnego z niedziałającycm dogrzewaniem Webasto, bo ono równiez nie działa.

Dogrzewacz nie ma nic wspólnego z niedziałającą tylną nagrzewnicą.
    maly_dawidek
    Level 11  
    Oczywiście że rura się takowa znajduje ale ona jest z dogrzewacza dodatkowego, ono również u mnie nie działa nawet jak temp spadła poniżej zera a jak już kiedyś napisałem na innym temacie to niekiedy miga mi kontrolka świec żarowych a świece w silniku są sprawne w 100%. Dodatkowo jak była niska temp to wyświetlał się znaczek na zegarku w lewym górnym rogu, mniej więcej taki: VW Sharan, dodatkowe ogrzewanie nie działa. . I nie wiem co dalej z tym wszystkim robić:)
    slaw44
    Level 10  
    Witam!!!
    maly_dawidek prawdopodobnie masz to samo co ja miałem, ktoś Ci zakodował żle klimatronik na jedną nagrzewnicę i dlatego ie działa z tyłu. Musisz pojechać do warsztatu i niech zmienią w klimatroniku kodowanie.
    Pozdrawiam
    maly_dawidek
    Level 11  
    Ja już takowego kupiłem czyli nie musze zmieniać panela sterującego z takiego VW Sharan, dodatkowe ogrzewanie nie działa. , na taki VW Sharan, dodatkowe ogrzewanie nie działa. . Bo w sharanie czy galaxy to nie problem bo oświetlenie jest zielone ale w alhambrze jest czerwone i szukać tego jest ciężko. A jeśli nie musze wymieniać to w jaki sposób działa sterowanie tylną nagrzewnicą. I ewentualnie jaki to koszt tego przekodowania? Pozdrawiam!
    mariuszolkusz
    Level 18  
    Miałem ALHAMBRE ,problemem był ugnity czerwony przewód zasilający dodatkowe ogrzewanie (czarna wtyczka od autem przy webascie). Po roku padła świeca żarowa . Regulator obrotów tylnej dmuchawy jest z tyłu obok silnika.
    Zibixx
    Level 10  
    Witam
    Mam Alhambre 1.9 TDI 99r climatronic i zauważyłem ze obroty przedniej dmuchawy nie zmieniaj się ustawiając ręcznie są cały czas jednakowe jaka morze byc przyczyna??????
    maly_dawidek
    Level 11  
    Witam! Nie jestem pewien ale prawdopodobnie zepsuł się regulator obrotów. Jak dobrze pamiętam to znajduje się on koło wentylatora i jest koloru czerwonego:)