Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka Mini Fox B/R/S

12 Lis 2007 23:45 5542 5
  • Poziom 10  
    Dostałem taką używaną centralkę z dwoma pilotami i chciałbym ją wykorzystać do otwierania centralnego zamka w Oplu Astrze F, ewentualnie od odcięcia zapłonu. Szukałem na forum, ale nie znalazłem opisu wyprowadzeń. Centralka ma dwanaście złączy w jednym rzędzie i wyprowadzoną kostke z dwoma konektorami.
    Chciałbym poprosić o pomoc w rozdszyfrowaniu podłączeń.
    Dziękuję i pozdrawiam Manick

Centralka Mini Fox B/R/S

Centralka Mini Fox B/R/S
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Oczywiście, że użyłem wyszukiwarki. Udzielam się na forum o innej tematyce i czasem też daję takie rady nowym użytkownikom, ale tylko wtedy gdy wiem, że odpowiedź na zadane pytanie napewno jest na forum.
    Wczoraj ściągnąłem wszystkie schematy centralek marki FOX znajdujące się w bazie i przejrzałem wszystkie posty o alarmie Mini Fox. Niestety żaden z alarmów na schematach nie jest nawet podobny do mojego - każdy ma inne wyprowadzenia. Dlatego poprosiłem o pomoc.
    Do centralki nie mam też złącza z wyprowadzonymi przewodami, więc informacja o tym, że Fox używa zawsze tych samych kolorów do funkcji mi się nie przyda. Dlatego poprosiłem o pomoc.
    Może jednak ktoś montował taki alarm, lub ma schemat podłączeń. Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Manick
  • Poziom 10  
    Wiem, że to wiekowa centralka, ale naprawdę nie mam szans na poznanie opisu złącza? Przecież ktoś musiał to kiedyś montować. Chcę ją wykorzystać wyłącznie do sterowania centralnym zamkiem. Jeśli ktoś zna wyprowadzenia to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Manick
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Grunt to spokój. Może coś takiego?
    1 - +12V
    2 - masa
    3 - wyzwalanie (-)
    4 - wyjście masy po uzbrojeniu
    5 - ?
    6 - stacyjka i zarazem wejście na przekaźnik blokady
    7 - syrena (-)
    8 - wyjście z przek. blokady
    9 - wyjście na światła
    10 - wejście na przek. świateł
    11 - wyjście na światła
    12 - ?

Tam gdzie znaki ? to nie wiem co. Dawno to miałem na stole. Wyjście na central na kostce z przewodami - wychodzi masa. Różowy - otw; błękitny - zam.
  • Poziom 10  
    Zmacio, bardzo dziękuję za pomoc. To jest konkret:D
    Zasilanie znalazłem wcześniej, ale zależało mi na zlokalizowaniu styków sterowania centralem i podłączeniem kierunkowskazów do sygnalizacji zamykania i otwierania. Tak się zastanawiam co do styku 4 i 5 to chyba też będą styki do wyzwalania, bo wchodzą przez kondensator i rezystor do scalaczka SMD.
    Znalazłem też na forum link do strony, gdzie jest łopatologiczne wyjaśnione, pod które przewody w Astrze się podpiąć: http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/zdalne/zdalne.html
    W przyszłym tygodniu spróbuję podłączyć centralkę.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    Manick