Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z alarmem w passacie B5

13 Lis 2007 00:29 2257 7
  • Poziom 9  
    witam wszystkich.mam problem z alarmem w moim passacie B5 z 1999roku.Pewnego czasu pojawila mi sie woda w srodku na dywanikach.od tamtego momentu mialem problem to z otwieraniem ,to sie alarm sam wlaczal,to samochod nie chcial zapalic.W serwisie volkswagena stwierdzono ze to przez mokre dywaniki ,gdyz woda zalala cala instalacje w srodku.powiadomiono mnie ze moze tylko pomoc wymiana calego dywanika i calej instalacji.
    Czy ktos moze mi podpowiedziec co moge z tym zrobic?
    prosilbym o konkretna rade.
    Aha dodam ze autko jest w wersji angielskiej.
  • Poziom 20  
    po pierwsze szukaj ktoredy woda dostaje sie pod dywaniki, modul komfortu znajduje sie pod dywanikiem pod nogami kierowcy, wiec jesli tam wszystko plywa to i modul bedzie fiksowal.
    najczesciej sa nieszczelnosci na uszczelkach w grodzi przedniej , no chyba ze nagrzewnica ci sie mocno poci.
  • Poziom 9  
    witam
    jesli chodzi o wode to znalazlem miejsce ktorym sie dostawala i ten problem jest za mna,ale co mam teraz zrobic z tym modulem i cala intalacja?
    czy musze wymienias caly dywan ,czy wystarczy jak go osusze?
  • Poziom 11  
    weź do dobrze wygrzej tylko go nie stop
  • Poziom 14  
    Jest szybki sposób na wysuszenie. Miałem ten sam problem ale użyłem do tego klimatyzacji. Podniosłem dywaniki i wyciągnąłem tapicerkę z pod dywaników. Włączyłem klimatyzację i przekręcilem na ogrzewanie / nadmuch ustawiłem na dół/ lekko uchyliłem szyby trwało to 1,5 h ale wyschło znakomicie. Moduł centralnego zamka wyciągnąłem i wysuszyłem. Przed złożeniem ze złącza usunąłem śniedz. Łącze centralnego popsikałem WD 40. Wszystko śmiga bez zarzutu.
  • Poziom 20  
    dobre sa tez tektury, tez dobrze zasysaja wode.
    mozesz popytac w wypozyczalniach sprzetu budowlanego o osuszacze. podlaczasz wezem takim srebrnym jak wyciag z pieca gazowego przez otwarta szybe, uszczelniasz np gazetami okno i zalaczasz osuszacz. kilkanascie minut i sucho. moduly trzeba rozkrecic , oczyscic korozje i przelutowac. powinno pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Czyli jak powysuszam i powyczyszczam wszystko to nie bede musial wymieniac tego modulu???
    Co z centralka i alarmem ,poniewaz w tym momencie nie dzialaja?
    Autko zapala i smiga elegancko ,ale nie reaguje na kluczyk ,nie ma swiatla w srodku i nie dzialaja szyby.Przypuszczam ze po wysuszeniu ratuje mnie tylko serwis i kasowanie bledow w komputerze.
    Z gory dzieki za rady i czekam na kolejne.
    Pozdrowienia.