Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kable w sprzęcie AV jak podłączyć ?

przemo12 13 Lis 2007 07:35 4273 3
 • #1 13 Lis 2007 07:35
  przemo12
  Poziom 12  

  Witam !

  Mam pytanie jaką najlepszą (najmniej stratną) drogą dla sygnałów audio-video podłaczyć domowy sprzęt audio-video ? Rozumiem , że podłączanie sygnałów audio-video za pomocą wtyków euro - euro jest choć najpopularniejszą metodą to niestety dość stratną tak ? Czy takie połączenie euro - euro jest odpowiednikiem połączenia za pomocą CHINCH ? Słyszałem, że najlepiej podłaczyć przez S-Video natomiast najlepiej przez te wydzielone 4 sygnały tylko nie wiem jak ta metoda się nazywa ? Jest jeszcze jakieś podobno koaxialne wyprowadzenie sygnału video. Ja mam problem bo nie wiem jak podłaczyć razem dekoder cyfrowy cyfry plus (Mediasat) z nagrywarką DVD. Oba te urządzenia posiadają po 2 eurozłącza oznaczone jako od góry AV1 w DVD oraz (Telewizor) w dekoderze. Dolne eurozłącza to AV2 (EXT.) w DVD oraz (Magnetowid) w dekoderze. I jak je oba podłaczyć razem by móc nagrywać z dekodera na nagrywarke a to wszystko jeszcze do TV, który posiada 3 eurozłącza. Dodatkowo nagrywarka DVD posiada z tyłu i z przodu złącze S-Video. Telewizor też z boku ma to złącze S-Video. Komplet jeszcze chinchy dodatkowo komplikuje całą sprawę i nie wiem co jak podłączyc. By nie zrobić sprzężenia zwrotnego... Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie jak to jest z tymi kablami AV oraz jaką drogę dla sygnału (głównie video) wybierać by była ona jak najmniej stratna. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

  1 3
 • #2 13 Lis 2007 09:03
  waldekg
  Poziom 28  

  Witam. Przy przesyłaniu sygnałów na odległość około 1m. jakość kabla i wtyczek nie wpływa specjalnie na zniekształcenie sygnału. Kable "euruo-euro" są różne, te za 5zł mają żyły ekranowane drugim przewodem. Większość przewodów jest niewykorzystywana. Są kable w cenie około 30 - 40zł (pozłacane) ale wtyczek nie otwierałem, więc się nie wypowiadam. Najlepiej to poznać budowę gniazda "euro" i kable robić pod swoje potrzeby. Pozdrawiam.

  0
 • #3 13 Lis 2007 18:37
  AxelNext
  Poziom 38  

  przemo12 napisał:
  ...podłączanie sygnałów audio-video za pomocą wtyków euro - euro jest choć najpopularniejszą metodą to niestety dość stratną tak ?
  Nie na tyle abyś to zauważył.
  Zastosuj dobry kabel EURO-EURO, nie taki za 12 zł. i będzie dobrze.

  przemo12 napisał:
  Czy takie połączenie euro - euro jest odpowiednikiem połączenia za pomocą CHINCH ?
  I tak i nie.
  Są kable EURO-EURO ośmio żyłowe (nie sugeruj się ilością pinów wtyczki) i takie właśnie są odpowiednikiem podłączenia CHINCH, ale są też z pełnym podłączeniem 21-pinowym, a to już jest różnica.

  przemo12 napisał:
  Słyszałem, że najlepiej podłaczyć przez S-Video
  Też tak słyszałem, ale dotyczyło to podłączenia magnetowidu SVHS bo przy VHS nie ma różnicy między EURO a S-Video.

  przemo12 napisał:
  ...natomiast najlepiej przez te wydzielone 4 sygnały tylko nie wiem jak ta metoda się nazywa ?
  Component Video czyli YPbPr. Przy takim podłączeniu obraz nie zawsze jest lepszy niż przy podłączeniu pełnym 21-pinowym kablem EURO chociaż powinien być, ale praktyka pokazuje inaczej.

  przemo12 napisał:
  Jest jeszcze jakieś podobno koaxialne wyprowadzenie sygnału video.
  Nie video tylko audio. Kablem koaxialnym podłączasz np. odtwarzacz DVD z amplitunerem AV.

  przemo12 napisał:
  Telewizor też z boku ma to złącze S-Video.
  S-Video przenosi tylko sygnał wizyjny i może być również przesyłany 21-pinowym złączem SCART. Gniazdo z boku TV to wejście do TV, nie wyjście.

  Potrzebnych jest Ci kilka pełnych 21-pinowych kabli EURO i kombinuj :D
  DVD z TV możesz podłączyć przez Component, jeśli masz gniazda Component w TV.
  Jeśli TV ma trzy gniazda EURO to poczytaj w instrukcji które do czego służy bo któreś z nich może być tylko wejściem, albo wyjściem.

  0
 • #4 13 Lis 2007 22:21
  alkoj
  Poziom 10  

  Najważniejsze do nagrywania z dekodera TVsat jest połączenie przewodem typu EURO-EURO ( najlepiej pełne 21 stykowe ) gniazda nagrywarki DVD ( oznaczone najczęściej jako "DECODER") z wyjściem dekodera TVsat oznaczonym "VCR". Pozostałe złącza EURO to są wyjścia sygnałów z urządzeń do telewizora i najczęściej oznaczone jako "TV". Można je podłączyć przewodami typu EURO-EURO do telewizora do gniazd oznaczonych EXT . Należy tylko sprawdzić w instrukcji obsługi telewizora które gniazda EXT są gniazdami wejściowymi , a które wyjściowymi .

  Pozdrawiam

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo