Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z DFI LP Ultra-D i Chieftec 420W

tooomek77 13 Lis 2007 16:49 852 10
  • #1 13 Lis 2007 16:49
    tooomek77
    Poziom 14  

Problem jest nastepujący. Nie zawsze podczas uruchomienia komputera system startuje. Często jest tak, że świeci się tylko dioda zasilania, na przedniej obudowie, natomiast nic więcej się nie dzieje, nawet wentylatory się nie kręcą. Kondensatory też nie wyglądają na uszkodzone. Posiadam zasilacz Chieftec 420W. Nie wiem czy to kwestia płyty głównej czy zasilacza.
    Pomaga szybkie wyłączenia i włączenie zasilacza - wówczas sprzet rusza...

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Myślałem, że to kwestia przedłużacza, ale po podłączeniu bezpośrednio do źródła napięcia efekt ten sam.

0 10
  • #2 13 Lis 2007 17:12
    sunlux

Poziom 20  

Moim zdanie wina zasilacza,

ale, kto wie..., mogą inne komponenty kompa sprawiać problemy
    (składak to piękna rzecz do naprawy - wszystko po kolei można wyciągnąć, zamienić na inne sprawne elementy aż dojdzie się do rozwiązania problemu).

Pozdrawiam

0
  • #3 13 Lis 2007 17:39
    gryzzly
    Poziom 21  

a ja bym stawial na plyte glowna

0
  • #4 13 Lis 2007 18:25
    tooomek77
    Poziom 14  

Kondensatory idealne, DFI reklamuje je jako 'Japan capacities'...

0
  • #5 13 Lis 2007 18:26
    tronic1
    Spec od komputerów

Najprościej sprawdzisz podstawiając inny zasilacz.

0
  • #6 13 Lis 2007 20:52
    gryzzly
    Poziom 21  

tronic1 napisał:
    Najprościej sprawdzisz podstawiając inny zasilacz.

No niekoniecznie, bo moze byc tak ze plyta daje ciut za maly prad na "wzbudzenie" zasilacza, i na jednym bedzie ok - na drugim nie, a jednak to przyczyna bedzie plyta, wymiana wtedy zasilacza powoduje usuniecie skutku - a nie przyczyny.

0
  • #7 15 Lis 2007 00:05
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

gryzzly napisał:
    No niekoniecznie, bo moze byc tak ze plyta daje ciut za maly prad na "wzbudzenie" zasilacza...

Płyta daje prąd do zasilacza, czy ja dobrze widze ?

0
  • #8 15 Lis 2007 00:08
    gryzzly
    Poziom 21  

WojtasJD napisał:
    gryzzly napisał:
    No niekoniecznie, bo moze byc tak ze plyta daje ciut za maly prad na "wzbudzenie" zasilacza...

Płyta daje prąd do zasilacza, czy ja dobrze widze ?

tak z tego co wiem - ja "za malo zewrze" 4 pin z masa - tak w przenosni - to nie wzbudzi sie prawidlowo zasilacz (rozumiemy przeciez ze nie chodzi o napiecie) ;)

0
  • #9 12 Lut 2008 20:30
    tooomek77
    Poziom 14  

Płyta się wzbudza, tzn. świeci dioda POWER, jednak cały komputer rusza czasem po 10 sekundach. Nie mam drugiego zasilacza aby sprawdzić.

0
  • #10 12 Lut 2008 21:28
    gryzzly
    Poziom 21  

tooomek77 napisał:
    Płyta się wzbudza, tzn. świeci dioda POWER, jednak cały komputer rusza czasem po 10 sekundach. Nie mam drugiego zasilacza aby sprawdzić.

W tej kostce/wtyczce co wychodzi z zasilacza do płyty głównej zewrzyj zielony przewod z czarnym (trzecia i czwarta koncówka) łatwo znaleść jak się włączy ok - tzn że raczej płyta (choć na innym zasilaczu może czasami działać)

0
  • #11 13 Lut 2008 01:43
    movzx
    Poziom 39  

Warto dodać żeby najpierw odłączyć zasilacz od płyty, chyba że zamierzasz kupować nową. A dla ścisłości: nie jest to 3 i 4, tylko 14 z dowolną masą (np 13), co oczywiście nie zmienia faktu że zielony z czarnym :)

0
  Szukaj w 5mln produktów