Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podlaczenie Nokii 6310i do naglosnienia samochodowego.

yego666 13 Nov 2007 14:05 1661 4
    yego666
    Level 33  
    Nie jestem pewien czy wybralem sluszny dzial, ale moje pytanie jest na styku kilku roznych dzialow.
    Mianowicie:
    Mam Opla Astre III. Po wlamie stracilem fajne radio + DVD + MP3 .
    Postanowilem, ze zgodnie z logika nie dam zlodziejowi juz wiecej okazji do oblowienia sie moim kosztem.
    Wymyslilem wiec, ze skoro posiadam komorke, ktora ma w sobie radio i odtwarzacz MP3, oraz glosniki w samochodzie, to wystarczyloby wstawic jakis wzmacniach miedzy komorke i glosniki i wszystko bedzie gralo.
    Niestety po zakupieniu holdera do komorki ( taki z ladowaniem i dodatkowym glosnikiem, typ CK7-W ) okazalo sie, ze urzadzenie nie da sie podlaczyc do glosnikow samochodowych tak by bylo stereo. Nadto w tym holderze nie dziala radio bo komorka nie wykrywa sluchawki.

Pytanie moje zatem brzmi:

Jakie urzedzenie ( wzmacniacz ) umozliwi mi zrealizowanie polaczenia komorki z glosnikami oraz co powinienem dolaczyc do konektora uspodu komorki by ja oszukac by radio moglo grac.
    Chcialbym by bylo jak najmniej kombinowania, przerobek i by nie trzeba uzywac tego dodatkowego glosnika, ktory obecnie gada glosno z komorki.

Z gory dziekuje za sugestie.
    norbi45
    Level 33  
    W zastawie słuchawkowym odlutuj słuchawki, a kabelki podłącz pod jakikolwiek wzmacniacz. Może być nawet gotowy wzmacniacz samochodowy najlepiej z regulacją głośności.
    Możesz to rozbudować jeszcze o moduł regulacji barwy tonu.

Zadziała, pod warunkiem, że masz w tym telefonie radio i MP3 :D
    yego666
    Level 33  
    Przepraszam za mylaca informacje.
    Moja komorka to chyba 6230i. Ma radio, MP3 i kamerke 1.3MPix.
    Nie znam sie na komorkach i typ nie mial dla mnie nigdy znaczenia... do dzisiaj.
    Mialem juz z piec roznych typow, wiec przestalem sie interesowac co tak naprawde mam.
    Poprzednio chyba mialem 6310i, ale juz nie jestem pewien.
    Czy to zmienia tresc porady, ktora mi udzielil kolega Norbi45 ?

Jak moge sprawdzic typ mojej komorki ? Na spodzie nie ma podanego typu i na wierzchu tez :(
  • Helpful post
    norbi45
    Level 33  
    Typ telefonu możesz sprawdzić poprzez przeczytanie tego co pisze pod baterią, lub wpisać z klawiatury *#0000#
    RM-72 to 6230i

Porada się nie zmienia, tylko nie musisz ciąć zestawu słuchawkowego. Poprostu kup na Allegro przejściówkę do słuchawek. Po jej podłączeniu do telefonu już jest wykrywany zestaw słuchawkowy. Radio wtedy już gra, ale ma słaby zasięg, bo słuchawki pełnią rolę anteny radiowej.
    oto taka przejściówka:
    Aukcja wybrana przypadkowo.
    http://www.allegro.pl/item262996995_adapter_mp3_audio_nokia_6610_i_6230i_n70_i_inne.html
    yego666
    Level 33  
    Dzieki za dokladne objasnienie. Moj telefon to 6230i :)

Zakupie sobie przejsciowke. Mam tylko problem ze wzmakiem.
    Pewnie nie wszystkie maja odpowiednie wymiary i trzeba je wybierac w zaleznosci od modelu auta i mocy glosnikow.
    Niestety nawet nie wiem ile i jakie glosniki mam w samochodzie.
    Ale o to bede juz musial pytac w dziale Audio albo Samochody.

Dzieki za pomoc. Sam bym w zyciu nie wpadl ze takie przejsciowki istnieja juz na rynku.