Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

irda w laptopie i problem z polaczeniem

jooker19 13 Nov 2007 16:06 1086 4
    jooker19
    Level 12  
    Witam !!!
    Mam w laptopie irde i nie moge nawiazac polaczenia z nokia 6020 mimo iz w programie pc suite wykrywa mi telefom.W momencie polaczenia wyskakuje mi blad ze telefon nie jest podlaczony !!!
    W menadzerze urzadzen nie ma dodatkowego urzadzenia jakim powinno byc
    "Standard Modem over IR link" nie doinstalowuje sie takie urzadzenie !!!
    Pytanie skierowale ze wzgledu uzywania interenetu przez gprs .
    Dzieki za pomoc pozdrawiam !!!
    Hucul
    Level 39  
    Nie masz możliwości połączenia przez Bluetooth :?:
    Bluetooth będzie wygodniejszy i powinien być szybszy , mniej wrażliwy na zakłócenia , telefon możesz położyć w miejscu najlepszego zasięgu .

Ja mam 6021 i myślałem , że dwudziestka też ma .
    Sprawdź ustawienia irdy w biosie , w windowsie , przeinstaluj sterowniki od płyty głównej . Czy używasz programu od Nokii do łączenia się z telefonem :?: Sprawdź na stronie Nokii czy są pliki do pobrania (sterowniki , program do połączenia) .
    jooker19
    Level 12  
    wlasnie ten telefonik nie ma bluetooth
    gsm_virus
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Modem driver -> http://europe.nokia.com/A4144316
    Jak kiedyś ustanawiałem połączenie Dial-up jako modem
    Panel sterowania -> Połączenia sieciowe >Utwórz nowe połączenie > połącz z internetem > konfiguruj połącz. ręcznie >połącz używ. modemu telef. > później trzeba wpisać nr dial-up i jakoś poszło. Ale to było już jakiś rok temu (miałem N 3650) i nie wszystko pamiętam.
    Jeszcze widzę że jest w Panelu sterowania opcja > Opcje telef. i modemu , tylko z tego co pamiętam tam trzeba wpisywać jakieś gwiazdki tzn. **99***1# lub coś podobnego.
    Poszukaj w sieci (dial-up , modem gsm itp.) ten artykuł może też pomoże http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_56401.html
    jooker19
    Level 12  
    dzieki wielkie za pomoc !!!
    ale doszedlem w czym tkwil problem :) a mianowicie zmniejszylem predkosc irdy !!! na 115 kb/s i w tym momencie wykryl telefon i doinstalowal wlasnie wlasnie ten modem
    Takze wielkie dzieki i mam nadzieje ze komus to pomoze :D
    POZDRAWIAM !!!