Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Body Detox - jak to zrobić?

Fenek16 13 Lis 2007 17:06 7729 6
 • #1 13 Lis 2007 17:06
  Fenek16
  Poziom 9  

  Witam!

  Nie wiem czy wiecie o czym mówię, ale przybliże urządzenie

  http://www.body-detox.pl/

  Mianowicie dowiedziałem się przez trzecie osoby, że przy zastosowaniu zasilacza, elektrod i kilku tricków, mozna wykonac coś co bedzie pełniło taką samą funkcje...

  Jest jakaś szansa?

  Pozdro

 • #2 13 Lis 2007 17:15
  Hucul
  Poziom 39  

  Wierzysz w takie cudowne urządzenia ?
  Większość z nich to zwykłe oszustwo i efekt ich działania to efekt placebo .

 • #3 13 Lis 2007 17:44
  Fenek16
  Poziom 9  

  Nie widziałeś na własne oczy to nie wierzysz...

  Mój sąsiad zakupił takie cacko za 6kawałków, i byłem sam świadkiem jak włożył nogi do czystej krystalicznie wody, która po niepełnej godzinie była błotem. Co jak co, to jednak działa, a jak nie dziala to widać, bo z wodą się nic nie dzieje =P

  Pozdro

 • #4 13 Lis 2007 18:17
  r2d2004
  Poziom 31  

  Witam!

  Przeczytaj dokładnie pdf'y ze strony, do której dałeś linka. Można wiele wywnioskować z tych opisów co do konstrukcji urządzenia, ale "to coś" (o ile wogóle jest w tym przypadku) ukryte jest zawsze w szczegółach. Poza tym urządzenia takie mają wiele przeciwwskazań (może byc wręcz zabójcze, a nie lecznicze) do stosowania i wymagają konsultacji lekarskich w każdym przypadku, więc raczej nie proponuję eksperymentów domowych w tej dziedzinie, bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

  Pozdrawiam
  PS Jeśli sąsiad ma, to jaki problem, rozebrać i rozrysować (pewnie ustrojstwo jest na wieczystej gwarancji, he, he). Nie sądzę, żeby tam były jakieś cuda techniki, choć może tam być zaprogramowany procesor, który steruje składową zmienną napięcia i prądu na elektrodach w wannie kąpielowej dla stóp. A tak swoja drogą to ciekawe, za co się bierze 6 patoli, myślę, że bardziej za naiwność. ;-)

 • #5 13 Lis 2007 19:28
  me_super
  Poziom 29  

  Fenek16 napisał:
  Nie widziałeś na własne oczy to nie wierzysz...

  Mój sąsiad zakupił takie cacko za 6kawałków, i byłem sam świadkiem jak włożył nogi do czystej krystalicznie wody, która po niepełnej godzinie była błotem. Co jak co, to jednak działa, a jak nie dziala to widać, bo z wodą się nic nie dzieje =P


  Ale co z tego, że miał błoto? Jak wsadzisz do wody z solą dwie elektrody i przepuścisz prąd to też będzie błoto, nie potrzeba do tego nóg. To nic nie oznacza, a daje ludziom złudną nadzieję, że jakieś pudełko i kabelki wyleczą wszystko. A jeszcze gorzej jak człowiek ogłupiony bełkotem odstawi leki, bo uwierzy w bajki.

 • #6 13 Lis 2007 22:36
  Fenek16
  Poziom 9  

  Ja bym jednak spróbował...

  Woda z solą i dwie elektrody, no ok, ale woda z kranu ciepława jest z solą?

  Sasiąd ma to tylko jedno małe pudełko ważące 0,5kg xD Wątpie, żeby tam były jakiekolwiek cuda... Pewnie własną wartośc to ma na jakieś 200pln:D

  Pozdro

 • #7 14 Lis 2007 13:02
  r2d2004
  Poziom 31  

  Witam!

  Woda z kranu to też elektrolit, niestety. Teoretycznie powinna odpowadać odpowiednim normom czystości, ale w praktyce zawsze coś tam w niej jest rozpuszczone, mniej, albo wiecej, he, he. Choć właściwie nie ma się tu z czego smiać, bo w niektórych rejonach Polski woda kranowa nie dość, że nie spełnia żadnych norm, to jest wręcz trójąca.

  Jeśli chodzi o to urządzenie, to nic nowego pod Słońcem. Prąd od dawna używany jest w medycynie (częściej w paramedycynie) w różnych urządzeniach, ale raczej wspomagających terapie i najlepiej pod kontrolą lekarza. Jak wynika z opisu (pdf'y) w tym urządzeniu stosuje się stosunkowo wysokie wartości I, V (I=0,9A - składowa stała, I=0,09A - składowa zmienna - sygnał modulujący - nie wiadomo co to za kształ i przebieg, zmienny w czasie), napięcia rzędu 25V), więc lepiej samemu się w to "nie bawić", gdyż tak do końca człowiek nigdy nie jest pewien, czy cos mu nie dolega w danej chwili, przeciwskazującego takim eksperymentom (przeciwskazań jest wiele). Cały widz w tym urządzeniu polega na prowadzeniu elektrolizy w sposób pulsacyjny-rezonansowy?? (brak danych - tajemnica producenta). Z opisów badań tego urządzenia wynika, że skuteczność jest "znacząca statystycznie" :D ;-) , ale badania robiony były TYLKO na osobach zdrowych (rzecz jasna, kto by sie odważył na chorych, kiedy ciężko jest stwioerdzić przeciwskazania ;-) ). Dla osób chorych (również potencjalnie) urządzenie może być naprawdę szkodliwe. Zaintersowanych odsyłam do tych pdf'ów:

  http://www.body-detox.pl/zasoby/dyskusja.pdf

  http://www.body-detox.pl/zasoby/Podsumowanie.pdf

  Pozdrawiam
  PS Dysponuję podobnym urządzeniem do elektroterapii, produkcji rosyjskiej (albo jeszcze sowieckiej, he, he) z ubiegłego wieku, odziedziczonym po rodzinie. Co prawda nigdy go nie "odpalałem" i nie testowałem na sobie (z oczywisytych względów ;-) ), ale co ciekawe jest do tego (w każdym bądź razie był) schemat, opis działania, pełna dokumentacja. Jak ktoś zna rosyjski i jest zainteresowany, to moge zeskanowac i wrzucić na "elkę". Kto wie, czy autorzy tego "detoxa" nie opierali się na pomysłach rosyjskich, a teraz "koszą" za to 6 patoli.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME