Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje programu do centralki Landi Renzo LC01

markshall 13 Nov 2007 17:51 12122 14
    markshall
    Level 11  
    W facie uno 1,4 ies mam zamontowany lpg jak wyżej i chce sobie kupić interfejs(USB) do samodzielnej regulacji. Jednak dowiedziałem się, że podobno pod tą centralkę jest bardzo stary program(DOS) który na USB nie zadziała,więc nie ma sensu kupować takiego kabla. Czy wie ktoś coś na ten temat i czy ma może program do tego. Proszę o pomoc.
    leinadzs
    Level 27  
    Użyj wyszukiwarki a napewno znajdziesz
    markshall
    Level 11  
    No właśnie szukałem już i nic...:/ Dlatego pytam na forum

Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

Ok. Chyba problem się rozwiązał. Z jakieś włoskiej strony dowiedziałem się że do mojego sterownika idealnie pasuje program "landi_renzo_blue_1.0.0" który był zamieszczony na forum elektroda.pl . Z programu wynika że obsługuje on tylko i wyłącznie ten sterownik, więc jakby ktoś poszukiwał to jest:) A nie mogłem znaleźć bo mój sterownik jest mało popularny i kiedyś nazywał się "blue".
    Gausa
    Level 9  
    Cześć mam ten sam problem nie moge nigdzie znaleźć tego sterownika blue. Mógłby ktoś pomóc??
    Gausa
    Level 9  
    Znalazłem już program :). ale dzieki za wstawke na pewno komus sie przyda. I mam teraz jeszcze jedno pytanie. Odpaliłem program i podłączyłem sie przez interfejs lecz nie moge uzyskać połączenia. Połączył się juz ktos może przez ten program?? jak tak to jakiego okablowania użył bo może w tym jest problem u mnie.
    markshall
    Level 11  
    Użyłem kabla USB który ma w sobie przetwornik TTL/RS232(Max232) oraz RS232/USB (PL3232). Jest tego na allegro cała masa, trzeba tylko dobrać odpowiednia wtyczkę do swojego komputera od gazu. Potem trzeba zainstalować sterowniki, komputer wykrywa wirtualny port COM i ustawić w Blue taki sam numer COMa jak widzi ten kabel. U mnie trzeba jeszcze włączyć stacyjkę.
    Gausa
    Level 9  
    Mógłbys przesłać linki z tymi kabelkami na allegro bo mam problemy ze znalezieniem ich.
    czarus318
    Level 2  
    jeżeli szukasz kabelka do landirenzo to poszukaj allegrowicza KWMATIK (nie pamiętam dokładnie czy na końcu jest K czy C) kupiłem od niego kabelek i działa jak tralala. Po zakupie masz dostęp też do sterowników i instrukcji. Niestety program np. BLUE do obsługi musisz załatwić sobie sam. Najpierw trzeba podłączyć kabelek do kompa, jak znajdzie i zainstaluje to powinien działać na COM1 później podłączasz do wtyczki w aucie i klikasz połącz w programie i powinno działać. U mnie działa
    myszak_sw
    Level 2  
    nie mogę podpiąć sie do samochodu wyskakuje mi błąd wersji progamru...
    we86
    Level 10  
    witam posiadam ten sterownik, sciaglem i zainstalowalem program. jak prubuje sie polaczyc to wyskakuje mi informacja BLAD TRANSMISJI DANYCH :cry:. nogl by mi ktos podpowiedziec jak rozwiazac ten problem? z gory dziekuje.
    tika
    Level 11  
    Może więcej danych , jaki system, jaki port , jaki kabel
    we86
    Level 10  
    dzieki. juz rozwiazalem problem. przeprogramowalem sterownik gazu i juz chodzi elegancko.
    neon_vr6
    Level 11  
    ma ktoś schemat przewodu do instalacji landi renzo ?? słyszałem ,że można zrobić z kabla od telefonu