Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wymianą lasera. Regulacja położenia po wymianie?

13 Lis 2007 19:55 1365 4
  • Poziom 14  
    Witam!
    kupilem cd kenwooda wielopłytowy. po kilku miesiacach uzywania laser odmowil posluszenstwa. (tak powiedzial serwis do ktorego go zanioslem) nie zdecydowalem sie na naprawe u nich bo chciali za wymiane lasera 180zł :| sprzet lezal u mnie na szafie ponad pol roku az znalazlem na wyprzedazy w sklepie internetowym laser ktorego szukałem za 48zł :] kupilem go. wymienilem i ciekawy co bedzie dalej czekalem na dzwiek. plyta pokrecila sie troche bylo widac ze laser ja zauwazyl bo probowal odczytac jednak nie wystartowal. stary laser wogole nie reagowal na plyty. meczylenm sie i ustawialem potenciometrami rozne mozliwe ustawienia az trafilem na takie ze juedna z moich plyt jakos startuje i laser ja czyta bez problemow. nie ma trzaskow przerywania poprostu miodzio. najwieksze problemy ma gdy leci juz ktorac piosenka z kolei a ja chce posluchac znowu 1. wtedy musi sporo pokrecic anim znajdzie ten 1 track. jak przeskakuje na inne juz jest lepiej choc tez sie czasem gubi. tak jest jednak tylko na jednej plycie. na pozostalych jest gorzej. dluga proba startowania az w koncu nic. nie widzi plyty choc widac wielkie starania wystartowania. czy po wymianie lasera reguluje sie jego polozenie? regulacje potenciometrami dokonywalem juz wielokrotnie i nic.
    nizej podaje link do lasera ktory kupilem:
    http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=31392&sess_id=b77bfb5f78288f0bc54fd79fe1f6dce6
    mi to wyglada jak by laser byl zle ustawiony wzgledem plyty ale nie jestem pewnien czy bawic sie tymi srobkami bo niektore sa zalane i najwidoczniej ktos nie chcial aby kiedykolwiek byly ruszane.
    POMOCY!!
  • Poziom 12  
    Być może na soczewce lub pryzmacie (we wnętrzu czytnika) jest jakieś zanieczyszczenie - proszek kurzu. Przedmuchaj sprężonym powietrzem soczewkę a także (po zdięciu pokrywy osłony) pryzmat pod soczewką (odchyl ją delikatnie i dmuchnij gruszką gumową). Nie radzę Ci kręcić czymkolwiek. Czytnik jest już właściwie ustawiony i wyregulowany w procesie produkcji, powinien ruszyć zaraz po wymianie bez dodatkowych regulacji (o ile jest sprawny)!
  • Warunkowo odblokowany
    zobacz tez czy na mechanizmie od przesuwu lasera niema czegos na przeszkodzie np ziarnko piasku albo stary zaschniety smar,czy tryby maja cale zeby (juz tak kiedys mialem z tym piaskiem) pozdr
  • Poziom 14  
    oki dzieki chlopaki za rady. dzis mam w koncu wolny dzien i popatrze dokładnie. sprzet lezy juz kilka dni i nie mam czasu go dokładnie obadac. wczoraj zadziala płyta ktorej wczesniej nie czytal. fakt przeskakiwala troche ale widac postepy a nic przy nim nie robiłem :|
  • Poziom 14  
    przedmuchałem soczewkę i zwierciadło. moze i pomoglo bo teraz prawie kazda płyta startuje ale nadal nie jest rewelacyjnie choc wydaje mi sie ze tu bardziej pomogla regulacja potenciometrami na plycie głównej ktore szczerze powiem nie wiem dokladnie od czego sa :idea: wszystkie piosenki za wyjatkiem 2-3 pierwszych wchodza odrazu przy przewijaniu wchodza idealnie i nic nie przeskakuje. dlaczego moga byc problemy na poczatku plyty a pozniej juz nie?