Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen saxo 1.5 d Grzanie swiec

Telefunken 13 Lis 2007 20:27 2344 5
  • #1 13 Lis 2007 20:27
    Telefunken
    Poziom 18  

Mam mały problem, prawdopodobnie ze stycznikiem od swiec żarowych. Otoz często gdy włączam zapłon kontrolka od swiec zapala sie tylko na chwilke i gasnie , czasami słychac terkotanie ( jakby stycznika) i dopiero gdy kilka razy włącze i wyłącze zapłon swiece załapują. Moze wie ktos czego to moze byc wina ? czy musze kupic cały przekaznik do swiec ?? czy mozna go rozebrac i ew. przypiłowac styki ? Pozdrawiam i dzieki za pomoc

0 5
  • #2 14 Lis 2007 20:51
    markshall
    Poziom 11  

Możesz spróbować go wyczyścić..chociaż nie wiem czy się da bo takie przekaźniki czasem bywają nierozbieralne...lepiej go wyciągnij i posprawdzaj miernikiem czy jest z nim wszystko ok :)

0
  • #3 14 Lis 2007 21:17
    Telefunken
    Poziom 18  

dzis stwierdziłem ze to nie ejst wina ani stycznika ani swiec, to terkotanie wydobywa się z pompy ;o a to dlaczogo sprzęża sie ono z kontrolką swiec zarowych jest dla mnie niejasne. podejzewam ze to cos z immobilajzerem

0
  • #4 14 Lis 2007 21:37
    lindonerl
    Poziom 17  

A może kostka w stacyjce albo jakiejś masy brak na silniku

0
  • #5 14 Lis 2007 21:37
    kornik18704
    Poziom 11  

Witam sprawdz czujnik temperatury cieczy chlodzacej czasami szwankuje i daje impuls ze silnik cieply i krotko grzeje swiece albo swiruje to tez ma znaczenie. Pozdrawiam

0
  • #6 14 Lis 2007 22:17
    Telefunken
    Poziom 18  

ok, ostatnio zaczeła mi mygac kontrolka ktorej nigdy wczesniej nie widziałem ,taki kluczyk z czyms tam, podejzewam ze to od imobilaizera. Tylko w czym tkwi blad, raz wlacze zapłon ( silnik zimny) terkocze cos w pompie i kontrolka od swiec szybkjo gasnie, potrzymam go chwile na zapłonie, cały czas terkocze, wylaczam , wlaczam i juz wszystko jest ok.

0