Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodek Duck TrueMotion 1.0

Jamie 14 Lis 2007 04:31 911 3
  • #1 14 Lis 2007 04:31
    Jamie
    Poziom 19  

Czy ktoś może wie gdzie można dopaść kodek jak w tytule? To dosyć stary kodek typu container - dystrybutor został wykupiony i firmowy link jest martwy. Dłuższe poszukiwania w necie nie dały żadnych satysfakcjonujących wyników - dostępny jest tylko w wersji 2.0 i nie pasuje. Dla informacji wspomnę, że nie chodzi o odtworzenie pliku (czyli o dekoder), lecz o zakodowanie pliku właśnie tą wersją.

0 3
  • #4 15 Lis 2007 22:10
    Jamie
    Poziom 19  

metalli - chyba się nie zrozumieliśmy: pod adresem www.din.or.jp o którą wcześniej już zahaczyłem jest odtwarzarka duck'ów, a mnie chodziło o możliwość zakodowania w tym formacie, jest też wspomniany Truemotion decompression activeX filter, ale to też dekompresja, a nie kompresja i na koniec facetowi chodzi o Final Fantasy, a tam używa się wersji 2.0 i gościu też potrzebował dekompresji lub odtwarzarki. No ale dzięki za dobre chęci.

pidar - pod podanym linkiem jest imToo, dobrze działa przy przekodowaniu z ducka na np. xvid - a udało ci się w drugą stronę? No i on używa tr2032.dll a to też nie jest wersja 1.0, ani nawet wersja "S"... Na tym właśnie polega główny problem - tych wersji jest sporo, a mnie pasuje wyłącznie najstarsza 1.0, może być sama .dll w zasadzie. Podane Packi z kodekami sprawdzę, gdy uda się mi ich poszukać i zassać, a może wiesz jak je wypakować bez instalacji, bo większość packów ma przykrą właściwość wywalania z systemu konkurentów typu zapłacony divx, lub blokowania ich... Ale też na razie dzięki - po sprawdzeniu tych Packów się odezwę.

No to jestem już po testach YASA - program ma kodeki wbudowane w głównego exe'ka i na dodatek "System requirment of YASA DVD Ripper Platinum Abosultely: DVD-ROM or equivalent device to read DVD" , a ja mam stertę uncompressed avików i wielkiego sensu nie widzę konwertować toto na vob'y a potem znów pruć z iso na avi'ki tym programem - chociaż tm1.0 podobno faktycznie obsługuje - przynajmniej tak w helpie piszą...
    Teraz popróbuję Xilisoft, on ma bebechy na wierzchu - tyle że oparte (jak wszystkie Xilisofty) na kodekach RealMedia...

Ha, akurat ten Xilisoft z plików video obsługuje format wmv, za to ładnie rippuje audio - ale mniejsza o to. Wszystkie Xilisofty jakie próbowałem do formatu TrueMotion wykorzystują jakąś mutację linuxowej biblioteki libavcodec z pakietu ffmpeg - pomijając psychodeliczną obsługę tegoż luzem - w efekcie wychodzi plik kodowany TrueMotion 2 - znów nie to...

Dziękując kolegom którzy próbowali pomóc - ponawiam apel o pomoc w znalezieniu packa DUCK TrueMotion 1.0 lub samego kodeka w postaci biblioteki.
    Dodam, że podobno pakiet ffdshow_rev760_20070110_xxl zawiera TM1.0, ale on jest wyłącznie na XP, no i exterminuje wszystkie inne zainstalowane kodeki z systemu...

0