Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 101 - CH19 po zdjęciu zasilania

14 Lis 2007 07:13 3305 9
  • Poziom 10  
    Czy istnieje możliwość zmiany ustawień ALAN'a 101, tak by po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i ponownym uruchomieniu samochodu radio pozostawało na CH19 ?
    (nie chodzi mi o ręczne wyłączanie radia)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Oczywiście-podłączyć zasilanie na stałe przed stacyjką.Po co kombinować z wymuszeniem procesora aby załczał priorytetowo CH.19?
  • Poziom 10  
    BATT napisał:
    Oczywiście-podłączyć zasilanie na stałe przed stacyjką.Po co kombinować z wymuszeniem procesora aby załączał priorytetowo CH.19?

Ale wówczas będę musiał ręcznie wyłączać radyjko...a napisałem, że chciałbym tego uniknąć.
    Moja intencja:po wyjęciu kluczyka - radio gaśnie. Po uruchomieniu samochodu - włącza się "w automacie" na CH19 zamiast na CH9.
  • Sklep HeluKabel

• Poziom 31  
    Można, tam jest LC7185, ściągnij schemat np. Alana 100 PLUS i zobacz jak tam jest podpięta szybka 19 - tka .

Marcin
  • Poziom 17  
    green33 napisał:
    Można, tam jest LC7185, ściągnij schemat np. Alana 100 PLUS i zobacz jak tam jest podpięta szybka 19 - tka .

Marcin

Prosto i rzeczowo podpowiedział Ci kolega. Dodam, że w 100plus szybka 19tka realizowana jest przez załączenie pinu 11 i 14 syntezy i odseparowane diodami od przełącznika kanałów.
  • Poziom 10  
    sq3hta napisał:
    green33 napisał:

Marcin

Prosto i rzeczowo podpowiedział Ci kolega. Dodam, że w 100plus szybka 19tka realizowana jest przez załączenie pinu 11 i 14 syntezy i odseparowane diodami od przełącznika kanałów.

Czy wiesz może czy (i jak) można przerobić szybką 9tkę na szybką 19tkę? Rozwiązałoby to problem autora wątku i mój :)

• Poziom 31  
    Przecież masz już odpowiedz...

m.
  • Poziom 34  
    Jeśli już wchodzisz do radia to wyprowadź sobie drugi przewód zasilający tak aby utrzymywał napięcie tylko na syntezie i podłącz go do akumulatora samochodu. Jeśli w ten sposób pominiesz filtr przeciwzakłóceniowy to dodaj drugi na to dodatkowe zasilanie. Stała "19" jest kłopotliwa jeśli trzeba zmienić kanał.

• Poziom 31  
    A co stoi na przeszkodzie, aby pokombinować na syntezie ? Trzeba tylko jakieś 1 cm przewodu. A to bezpieczniejsze niż podawanie zasilania bezp. na syntezę.,... a potem 30 zł na LC7185 ... bez obrazy, ale jeśli pytający nie jest w stanie ściągnąć i przeanalizować noty od LC7185 lub choćby schematu od Alana 100 + to nie sądzę, aby mógł bezpiecznie ingerować w układ urządzenia ... lepiej oddać do "normalnego" serwisu i niech oni wykonaja taką usługę.

Marcin
  • Poziom 10  
    green33 napisał:
    Trzeba tylko jakieś 1 cm przewodu.

Tyko w którym miejscu? ;)
    Widziałem schemat alana 100+ ale nie widziałem schematu alana 101 (btw - masz może? byłbym wdzięczny), wolałbym nie rozbierać tego radia dopóki nie będę miał pewności jak to zrobić.

M. S. napisał:
    Stała "19" jest kłopotliwa jeśli trzeba zmienić kanał.

Wtedy się ją wyłączy.