Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacze na tranzystorach

02 Gru 2003 14:35 1000 7
 • Poziom 11  
  Witam
  mam pytanie dotyczące wzmacniaczy na tranzystorach. Chce sobie skonstruować wzmacniacz na tranz. o mocy ok 2*80 W. I niewiem jakie elementy najlepiej do tego celu wykorzystać. Czy mają to być Mosfety . hexfety czy jeszcze coś innego. z góry dziękuje za porady
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 12  
  Wszystko zalerzy jakie parametry tego wzm. chcesz uzyskać jeżeli cię interesuje tylko moc a nie parametry to tylko trzeba patrzeć jakie masz dostępne elemęty
 • Poziom 11  
  Interesują mnie bardziej parametry niż moc. Chociaż to 2*80 to min. I właśnie niewiem jakie elementy wybrać. W domu niemam żadnych , wszystkie musze i tak kupić.
 • Poziom 16  
  Wszystkie dobre elementy - są dobre. To głupia odpowiedź ale uważam, że tak jest. Po stronie fetów jest to, że są bardziej "odporne" na temperaturę - po prostu wraz ze wzrostem temp. maleje prąd, łatwiej dobrać parametry pracy. Po stronie bipolarnych to, że są "trendy" :), można je dobrać jako w pełni symetryczne, co nie zdarza się z mosfetami. Jeśli chodzi o właściwości soniczne to podejrzewam, że jedne i drugie są dobre, choć ostatnio jest zdecydowana przewaga dobrych rozwiązań fabrycznych na szybkich tranzystorach bipolarnych.
 • Poziom 11  
  dzięki już może coś wykombinuje
 • Poziom 28  
  Najlepiej skożystaj z gotowych rozwiazań. Było tego pełno na elektrodzie i gdzie indziej w sieci. Najlepiej wyberz jakis projekt który ma załącząny rysunek płytki. Jeżeli nie chce Ci się szukać, to podaj maila, to Ci kilka schemacików wyślę.
 • Poziom 11  
  mój mail to michallek_17dg(malpa)o2.pl
  z góry dzięki za szystkie schematy(najlepiej w jakiś sposób sprawdzone)
 • Poziom 28  
  ja posiadam jedna pare komplementarna BDV65C & BDV64C ma ktos jakis schemat albo infor. katalogowe ?