Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Zanussi zt-400, spalone jest zabezpieczenie termiczne

Szczepaniii 14 Nov 2007 14:05 2008 5
    Szczepaniii
    Level 14  
    Potrzebuje grzałki do wyżej wymienionej pralki, jak tego szukać bo nie mam pojęcia.
    A tak poza konkursem grzałka jest ok, spalone jest zabezpieczenie termiczne wmontowane w grzałkę, stąd pytanie czy jest sens kupować grzałkę czy zewrzeć tylko to zabezpieczenie?
    Termostat ok, programator też , trzyma ustawione temp prania.
    Z góry dzięki za zainteresowanie
    staszekf
    Level 33  
    Podejmujesz duże ryzyko podłączając grzałkę bezpośrednio bez zabezpieczenia termicznego.Pozdrawiam.
    Mirek321
    Level 23  
    zabezpieczeni działa dwojako 1jesli pralka zrobi psikusa i zacznie grzać bez wody ma skutecznie rozłączyć 2zbyt duży pobór prądu czyli słaby styk ,przebicie do masy a w fazie końcowej zarastanie kamieniem kotłowym zwiększa pobór prądu co jest powodem wyzwolenia zabezpieczenia
    Szczepaniii
    Level 14  
    Dlaczego zadałem takie pytanie;
    -grzałki (zamienniki) nie posiadają takiego zabezpiecznia, przynajmniej te które oglądałem,
    -zastanawiam się czy w takim wypadku nie zainstalować "własnego" zabezpieczenia, bo w sumie jeśli grza łka jest ok to po co ją wymieniać.

Więc rodzi się kolejne pytanie, mianowicie czy takie zabezp. da się dokupić oddzielnie?
    staszekf
    Level 33  
    Nie znam dokładnie tej pralki ale jeżeli zbiornik jest metalowy to grzałka może zostać, natomiast jeżeli jest plastikowy to należy zmienić grzałkę na taka która ma taką samą moc i wymiar uszczelki jak również musisz zwrócić uwagę na to jeżeli jedna z końcówek grzałki (porcelanowa)ma kolor niebieski to oznacza że bezpiecznik grzałki jest wewnątrz grzałki i taką można zastosować OK?.Pozdrawiam.
    Szczepaniii
    Level 14  
    Zbiornik to plastik, niestety.

Śliczne dzięki
    Poszukam takiej grzałki jak "trza" a śmiałbym powiedzieć nawet takiej jak trzeba to się będzie lepiej spało :-)
    Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie.
    Pozdrawiam