Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Asus A3F dziwne zachowanie.

KJ 14 Lis 2007 17:53 1906 2
  • #1 14 Lis 2007 17:53
    KJ
    Poziom 31  

Witam. Mam taki problem kilka dni temu zauważyłem że mój laptop pracuje na bateriach o połowę krócej niż jeszcze tydzień czy 2 temu. Dziwne bo zawsze mi się wydawało że degradacja ogniw jest procesem stopniowym a nie gwałtownym. Czy można jakoś zweryfikować stopień degradacji ogniw? Pytanie kolejne z tego co wiem w baterii znajduje się jakiś układ przechowujący informacje o aktualnej pojemności, czy dane w takim układzie mogą zostać nadpisane w przypadku włożenia baterii do innego laptopa w którym była fabrycznie bateria o mniejszej pojemności do tego mocno zdegradowana ? Bo powiązałem fakt zniknięcia części pojemności z próbą odpalenia laptopa kumpla na mojej baterii. To z kolei rodzi pytanie czy jeżeli układ został nadpisany to można to jakoś odkręcić jeśli tak to jak ? Kolejna dziwna rzecz to taka że od tej podmiany bateria ładuje się szybciej niż kiedyś.

0 2
  • #2 15 Lis 2007 19:51
    Alberciak
    Poziom 22  

Zacznij od kalibracji baterii. W biosach ASUSA jest funkcja do kalibracji. Może w laptopie kolegi jest uszkodzony układ ładowania.

0
  • #3 15 Lis 2007 23:21
    KJ
    Poziom 31  

Robiłem już kalibrację z biosa nie wiele to dało. Wyczytałem za pomocą notebook hardware control że bateria ma pojemność 23550mWh z fabrycznych 6800mWh Więc co się stało z pozostałą pojemnością aż taki procent degradacji w ciągu niecałego roku ? nie chce mi się wierzyć. zastanawiam się czy on to odczytuje z elektroniki w baterii czy jakoś wylicza.

0