Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wykresy charakterystyk - szukam programu

14 Lis 2007 18:43 6374 5
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie.

  Poszukuję programu do tworzenia wykresów charakterystyk (np. prądowo-napięciowych), który wskazywał by wartość uśrednioną.
  Weźmy np. badanie charakterystyki liniowego rezystora. Wiadomo, że biorąc pod uwagę błędy pomiarów i niedokładność podczas wykonywania ćwiczeń na pracowni w szkole - z otrzymanych wyników na wykresie charakterystyki nie otrzymamy idealnie prostej linii. Będzie ona załamana w paru miejscach. Nauczyciele prowadzący wymagają by na wykresach wykreślać wartość uśrednioną (jeśli mamy pewien rozrzut w punktach, to linia wykresu ma przebiegać po środku, po między nimi). Wszystkie sprawozdania staram się wykonywać komputerowo, od dłuższego czasu poszukuję programu, który pozwolił by na tworzenie tego typu wykresów.

  Proszę o pomoc oraz wskazówki dotyczące wykonywania tego typu wykresów komputerowo...
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 21  
  Dodam tylko tzw. linia trendu w Excelu
 • Poziom 9  
  Może ktoś poinstruować jak coś takiego stworzyć w np. Excelu (posiadam wersje 2003) ?
 • Poziom 21  
  Nie mam Excella 2003, ale pewnie podobnie sie robi. Z punktów robisz wykres punktowy. Nastepnie zakładka wykres-> dodaj linie trendu i se wyboerasz czy ma byc liniwa czy jakis wielomian wyzszego rzedu.
  I to tyle.
  Pozdro
 • Poziom 9  
  Już wszystko jest ok. Tworzymy wykres liniowy, dodajemy linię trendu, linię wykresu ustawiamy jako niewidoczną, jako widoczne ustawiamy jedynie punkty. Wszystko działa jak należy.

  Dziękuje za pomoc. Temat można zamknąć.