Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy (holiday61) cieknie

14 Lis 2007 21:12 5661 7
 • Poziom 23  
  Witam.Mam do naprawy pralkę Candy.Objaw to cieknie podczas prania.Właściciel mówi ,że cieknie po pierwszym płukaniu.Tego nie mogę jeszcze sprawdzić bo pralki nie oglądałem.Mam pytanie.Czy częściej puszczają uszczelki na pompce czy jakiś wąż od odpływu?Z góry dzięki za informacje.
 • Poziom 37  
  Sprawdź węże oraz fartuch. Powinne w miejscu przecieku być ślady po wodzie z proszkiem
 • Poziom 23  
  Oczywiście zrobię to w pierwszej kolejności.Byłem ciekaw czy te wycieki dla tej marki mają przypadłości z uszczelkami w pompce.Pozdrawiam i dziękuje.
 • Poziom 37  
  W wszystkich nowych pralkach są stosowane pompy z których nie cieknie gdyż całe pracują w wodzie. Jak przestanie pracować to się ją wymienia bo nie ma czego uszczelniać.
 • Poziom 25  
  Zbych ma racje. W tej pralce nieszczęściem jest wąż zasobnik zbiornik wklejany od strony zbiornika , dostać się do niego trudnu, kleić butaprenem raczej odradzam, orginalnie jest to rodzaj silikonu, potrafi jeszcze cieknąc z łożysk ale jezeli tak jest, to naprawa jest bardzo kłopotliwa i bez wprawy raczej odradzam.
 • Poziom 23  
  Witam.Muszę powiedzieć,że chciałem wmówić kobiecie,że pralka sucha,ale "puściłem" program i oczywiście cieknie z tego zasobnika od spodu bębna.Kupiłem pewien rodzaj uszczelniacza dwuskładnikowego i trochę pokleiłem ale trochę jeszcze kapie.Ogólnie kapie w niewielkich ilościach.Wiedziałem ,że jeśli ruszę ten plastikowy odlew z bębna mogę mieć problem by uszczelnić.Pralkę będę znów reperował dopiero za 4 tyg.
  Pytanie do panów.Czy wyciągnąć to z bębna,oczyścić i nałożyć uszczelniacz. (jaki uszczelniacz?).Czy zostawić i nałożyć uszczelniacz dookoła?
  Z łożysk nie cieknie,reszta pralki jest bardzo sucha.
 • Poziom 25  
  Nawet nowe węże ( szkoda kasy chyba ,że stary jest bardzo twardy) bardzo trudno wkleić tak aby nie ciekło. Najlepszy byłby silikon trwale plastyczny ( lepki ) i wytrzymujący 100 stopni. W Łodzi serwis fabryczy candy zrobił "wielkie oczy " i zaproponował butapren (!). Używam profesjonalnego silikonu do 300 stopni o zwiększonym stopniu odporności na zabrudzenia i tłuszcz. Zawsze zdejmuję wąż i czyszczę bardzo dokładnie.
 • Poziom 23  
  Witam.Czyli rozumiem,że końcówkę można wyciągnąć i uszczelnić.Tylko to chciałem wiedzieć.Dziękuję.