Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka internetowa SWEEX wc031 NightV - gubi klatki

galien 14 Nov 2007 22:12 1242 3
    galien
    Level 12  
    Dzień dobry, mam następujący problem:

Kupiłem dziś kamerę internetową firmy SWEEX model: SW031 1.3M NightVision i zainstalowałem ją jak w instrukcji. Czyli najpierw sterownik z płyty (jest to najnowszy do tej kam) a następnie podłączyłem kamerę pod USB.

Wszystkie opcje działają i obraz jest przesyłany. Mogę nawiązać wideokonferencje z drugą osobą np. przez Skype.
    Więc niby wszystko ok, ale jednak nie do końca.

Kamera ta powinna wyświetlać obraz z prędkością 30 klatek na sekundę, a niestety wyświetla tylko około 4 kl/s (+- 0,5)

I nieważne czy korzystam z wideokonferencji czy przechwytuje obraz w VirtualDubie to zawsze jest te 4 klatki/s.
    Nie ma znaczenia także to czy ustawię rozdzielczość 120x160 czy 1280x768 czy jakąkolwiek inną.
    Może ktoś ma jakiś pomysł na to czym może być to spowodowane?
    Mój komputer:
    Quote:
    CPU AMD Athlon X2 4800
    Płyta Gigabyte GA-M57 sli S4
    RAM 2x1GB dual GEIL Ultra
    Grafika GeForce Gigabyte 8600GT
    HD Maxtor 500GB
    Internet łącze 1MB/s (ale to chyba nie ma znaczenia przy korzystaniu z VirtualDuba)
    daroslav15
    Level 15  
    no..generalnie ja w swojej kamerce też mam ustawione 30 fps, i mam czasem i 4-5. Czym rejestrujesz obraz? U mnie w progsie, ktory wykorzystuje pomogło przestawienie usb bandwidth i po pogrzebaniu przy jasności obrazu i opcji exposure. Zwróć uwagę, że przy rejestracji jakiegoś światła, czy mocno oświetlonego obiektu fps rośnie. Przynajmniej tak jest u mnie. Pozdr
    galien
    Level 12  
    Niestety w moim programie nie ma takiej opcji jak "usb bandwidth", a ilość klatek nie zmienia się w zależności od oświetlenia.

(Oryginalny program to: AmCap versja 9)
    daroslav15
    Level 15  
    Ja też mam AMCap'a, tyle że w wersji 8.11. Poszukaj po sieci może czegoś innego to przechwytywania strumienia video, może to coś zdziała. Pozdr