Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Samsung VP-D353/XEO - błąd EJECT-R

majsterek 14 Lis 2007 22:28 1589 4
  • #1 14 Lis 2007 22:28
    majsterek
    Poziom 19  

Witam.
    Mam problem z tą kamerą. Prawie za każdym razem podczas załadunku kasety, wywija taśmę spod rolki i nie zwija na talerzyk. Jeśli uda się ta operacja to podczas trybu play lub przewijania taśma zatrzymuje się pomimo tego, że wyraźnie słychać pracujący silnik capstan motor. Za każdym razem wybija błąd eject-R.
    Mechanizm sprawdziłem. Należy na "oko" do jednych z prostszych. Pasek zębaty oraz cały tor napędowy ok.
    Spotkał się ktoś z taką usterką? Bardzo proszę o rzeczowe wypowiedzi.
    Pozdrawiam Artur.

• #3 15 Lis 2007 11:56
    majsterek
    Poziom 19  

remot napisał:

Niestety. Czytałem ten post wcześniej. Mam wrażenie że nie jest to usterka wynikająca z czujników tylko mechaniczna. Ale z drugiej strony ten mechanizm jest tak prosty.... a ja już ze dwa dni siedzę i przyglądam się usterce a nie mogę wyciągnąć prawidłowych wniosków:-(. Myślałem że ktoś temat przerabiał bo wydaje mi się że jest to typowa usterka dla tych mechanizmów

• #4 04 Gru 2007 18:39
    trumnica
    Poziom 16  

Witam
    Czy usunąłeś usterkę ?

• #5 04 Gru 2007 20:35
    majsterek
    Poziom 19  

trumnica napisał:
    Witam
    Czy usunąłeś usterkę ?

Tak. Chociaż trudno nazwać to usterką. Po wnikliwej analizie działania mechaniki i wykonania własnym sposobem kasety serwisowej, stwierdziłem że efekt ten nie jest zależny od mechanizmu. W moim przypadku były to kasety(cztery sztuki od klienta), które były na wielu odcinkach utłuszczone i powodowały zacinanie się mechaniki. Na nowej taśmie kamera działa ok.
    To tyle - niestety naprawiałem dobrą kamerę :-)
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME