Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B3 - climatronik.

mos5 14 Lis 2007 23:08 4075 5
  • #1 14 Lis 2007 23:08
    mos5
    Poziom 24  

Poszukuję schematu climatronika Passata B3 '92r 2.0/16v.Pierwszy raz widzę takie cudo w tym roczniku.Problem w niedziałającym nawiewie wewnętrznym,na wyświetlaczu climatronika widać regulację -wentylator milczy.

0 5
  • #2 14 Lis 2007 23:38
    Kwasu20
    Poziom 12  

Ja mam dokładnie ten sam problem. Nawiew działa jak chce i kiedy chce. po włączeniu kluczyka wyswietlacz klimatronika mruga przez jakis czas. by później przejśc do normalnego trybu. Dodam tylko ze mój pasek jest z 91 roku i jest napedzany silnikiem 2E i nie posiada obok lewarka złącza diagnostycznego. Istnieje tylko czarna kostka w której znajduje sie + i -. Gdyby ktoś miał jakaś instrukcje wywoływania kodów usterek oraz ich opis bedzie bardzo fajnie. Panel klimatronika posiada przycisk OFF

0
  • #3 14 Lis 2007 23:55
    mos5
    Poziom 24  

Mruganie wyświetlacza w Passat'ach to sygnalizacja wykrytej przez moduł usterki.Co ciekawe u mnie wyświetlacz nie mruga.

0
  • #4 15 Lis 2007 20:10
    Kwasu20
    Poziom 12  

Dzisiaj dobrałem się to tego urządzenia i doszedłem do tego ze: aby podejrzeć wartości zmierzone przez moduł climatronica należy przycisnąć jednocześnie przyciski AUTO, OFF, temp w górę (czerwony) i przytrzymać je przez 3s (lub dłużej). wyświetla sie po prawej numer kanału (od 0 do 17) a po lewej wartość zmierzona. Miedzy kanałami przechodzi się klawiszami reg temperatury (czerwony i niebieski). Aby wywołać i skasować kody usterek należy nacisnąć jednocześnie klawisz OFF i temp w górę (czerwony) i przytrzymać przez więcej niż 3 sek. Pojawiają się kody usterek (duze cyfry) oraz numer kanału (mała cyfra). Miedzy kodami przechodzi się czerwonym przyciskiem aż do momentu gdy na wyświetlaczu pojawia się 4 zera. Aby wykasować usterki z pamięci należy w trybie odczytywania przytrzymać klawisz OFF aż do momentu gdy wyświetli się 4444. niestety nie wiem co oznaczają kody usterek, nie mam tabeli ich znaczenia i nie wiem co kryje sie pod numerami kanałów podczas wyświetlania wartości zmierzonych. Oczywiście wszystkie operacje wykonane muszą być przy włączonym zapłonie.

0
  • #5 15 Lis 2007 20:24
    andrend
    Poziom 26  

Uszkodzony potencjometr klapy napływu powietrza.
    Pozdrawiam

0
  • #6 15 Lis 2007 20:36
    mos5
    Poziom 24  

Kwasu20 widzę efekty Twojej pracy może się przydadzą.U mnie jak się okazało wyświetlacz też mruga.Nie chcę już naprawiać całej klimatyzacji najbardziej zależy mi na pracy dmuchawy i dzisiaj poczyniłem pewne postępy.Jak się okazuje brak jest napięci 12V na wentylatorze (gruby czerwono -biały przewód)bowiem regulacja odbywa się od strony masy wentylatora w czerwonym module chłodzonym-montowanym w kanale powietrznym za wentylatorem.Gruby czerwono-biały idzie ze skrzynki bezpieczników-przekażników to czwarty od lewej wtyk z tyłu skrzynki na górze .Po podaniu napięcia na ten przewód rusza nadmuch i reguluje się z modułu klimatronika.Który z przekaźników podaje napięcie na ten przewób wewnątrz skrzynki( a może to nie przekażnik?).Apeluje o schemat tej części instalacji!
    andrend do kogo kierujesz swoj podpowiedz??

0