Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie wokalu w poczatkującym zespole

yorgen89 27 Maj 2008 19:57 7365 69
  • #61 27 Maj 2008 19:57
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Jaki masz na to budżet ??

• #62 21 Lut 2009 12:28
    djvvirus
    Poziom 1  

mam taki sam, problem kolego mam bardzo dobry sprzęt ale gdy śpiewa dziewczyna jest kiepsko słabo ją słychać a jak chłopak to jest ok mam 2 mikrofony shure prolegue 12l oraz alphard

• #63 09 Cze 2009 22:01
    Czarnynalesnik
    Poziom 1  

Hej, witam, witam, wiem, że w temacie prawie wszystko zostało powiedziane, ale większość linków tutaj wygasło ;-( i nadal nie wiem co i jak, Przejdę do sedna, mam kapelę, gramy punk-rocka i chcemy mieć coś do darcia pyska ;-) Chcemy jak najtaniej, to jest punk-rock, więc na jakości nam średnio zależy, ale mimo wszystko chcemy słyszeć ten wokal. Będzie to używane do prób, oraz malutkich koncertów(do 30-40 osób). Mikrofon posiadamy, podobno jakiś dobry(kumpel mówił, że należał do jego siostry i kosztował coś ponad 2 tysiące, więc to raczej profesjonalny sprzęt z (prawie) najwyższej półki) oraz jesteśmy w posiadaniu jakiegoś 8śmio kanałowego miksera, nie dowiedziałem się niestety jakiej firmy, co potrzebujemy by było jak najtaniej, najlepiej i najgłośniej ? (budżet raczej 600 zł nie przekracza...) Samoróbki ewentualnie wchodzą w grę ;-) Dzięki za rady!!

Edit:
    Gramy w pełnym składzie, to jak
    Perkusja
    Gitara + Wzmak 100 wat
    Bass + Wzmak 50 wat(ale głośny :D daje radę )

• #65 10 Cze 2009 14:16
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Mikrofon posiadamy, podobno jakiś dobry(kumpel mówił, że należał do jego siostry i kosztował coś ponad 2 tysiące, więc to raczej profesjonalny sprzęt z (prawie) najwyższej półki)

Nędza...Litości! Mało kto ma tutaj 10 lat żeby w takie baje wierzyć.

Skoro to taki dobry mikrofon, (może powiesz jaki?) to po pierwsze kto rozdaje mikrofony które kosztowały 2000 zł? No ale mniejsza o to... to sprzedaj go za choćby 500 zł (skoro kosztował 2000 to będzie mega okazja!) i macie ponad 1000 zł na sprzęt.
    Niestety, szczerze wątpię że posiadacie mikrofon za 2000 zł.

Wiewior podał dobrą konfigurację, inna to powermikser vermona + właśnie kolumny vermona albo eltron, ewentualnie samoróbki na głośnikach GDS 30/30 (używanych) albo STX GDS 30/200 (nowych).

(litraż kolumn do wokalu nie ma większego znaczenia, trzeba przyjąć za wyjściową ok. 45 litrów objętości obudowa zamknięta). Do wokalu niekoniecznie trzeba przy tych głośnikach wysokotonowce ale jeśli już, to STX GDWT 9/200 lub tonsil GDWT 9/80 i pokrewne podpięte szeregowo przez kondensator 2,2 uf.

• #66 11 Cze 2009 20:02
    SzokalML
    Poziom 36  

Z allegro znalazłem kilka fajnych rzeczy:

Wchodzimy, wklepujemy w pole szukaj te oto numerki i:

648711047 - powermikser SOLTON

653455670 - a tu już mamy kompletny wzmacniacz na próby firmy Vermona i na małych koncertach powinien dać radę.

jak sobie pomyślę, że niektórzy za dużo wyższą cenę kupują hollywoody ... pół biedy jak sami na nich grają -> gorzej gdy przyjeżdża kapela "w gościnę" i nagle zastaje tego typu rzeczy.

• #67 04 Cze 2010 18:53
    spart93
    Poziom 2  

Chciałbym odświeżyć temat. Mam 1000zł do dyspozycji, chciałbym kupić jakiś w miarę sprzęt do nagłośnienia wokalu, chodzi mi o cały zestaw ale zakupu pojedynczo nie wykluczam. Za tą cenę zdaję sobie sprawę, że świata nie zwołuję ale chce cokolwiek na początek. Sprzęt używany będzie w średnim pomieszczeniu, jedynie do prób. Doradźcie coś. Najbardziej pasuje mi kupić wszystko na allegro.

Co myślicie o tym, na początek ?

Link

Link

• #68 04 Cze 2010 19:44
    SzokalML
    Poziom 36  

Jedno i drugie do wokalu się nie nadaje. Będzie sprzęgać buczyć i źle brzmieć.

generalnie potrzeba 3 składniki: wzmacniacz, mikser, kolumny lub powermikser+kolumny lub kolumny aktywne (czyli wszystko to wbudowane).

Wybór z nowego sprzętu jest raczej kiepski, proponowałbym używany.

Z nowego t.amp E-800 (590 zł) STX pa-400 (2x300 zł) i jakiś prosty mikser niestety to już wydatek około 1500 zł :/

Trzeba więc szukać np. używanych powermikserów LDM / Vermony ew. Eltron 100.

• #69 04 Cze 2010 20:30
    spart93
    Poziom 2  

Ok, rozumiem. A możecie coś polecić z allegro ?? Chcę to jak najszybciej kupić.

• #70 05 Cze 2010 13:03
    SzokalML
    Poziom 36  

Problem polega również na tym, że ze względu na gabaryty takich sprzętów, trzeba
    szukać czegoś z własnej okolicy, żeby dowóz sprzętu nie był połową jego wartości.

item1059212202_eltron_100u_kolumny.html

jak w dobrym stanie to warto. mysle ze daloby sie wynegocjować lekko cenę. Trzeba sprawdzić przed zakupem.

item1068306571_unitra_zg60_2_eltra_eltron_60_kolumny_radomsko.html
    Do tego dokupić powermikser Eltron 100 (poniżej 200 zł na pewno się uda znaleźć w dobrym stanie).