Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer BTC-1530 Problem z czytnikiem kart

Wojtek282 15 Nov 2007 10:56 1353 5
    Wojtek282
    Level 15  
    Witam, mam problem z tunerkiem jak w temacie. Mam oryginalna kartę C+, wkładam do slotu czytnika i tu się pojawia problem, bo albo działa i mam programy kodowane , albo też po paru minutach gaśnie i pozostają już tylko programy niekodowane. Myślałem że to może jakieś luzy na taśmie łączącej czytnik z płytą główną ,lecz wszystko jest ok. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, co powoduje te zaniki współpracy karty z tunerem. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o jakąś podpowiedź gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam
    meloch
    Level 29  
    Sprawdź poziom sygnału i jakość. Do dekodowania potrzebny jest nieco silniejszy sygnał.
    Bysiu
    Level 14  
    Mnie kiedyś też to spotkało,przemycie styków czytnika czystym sprytem załatwiło sprawę.Kartonik wielkości karty zmoczyłem sprytem kilkanaście małżeńskich ruchów i póki co spokój.
    Wojtek282
    Level 15  
    Dzięki za podpowiedzi, tylko że ja zmierzyłem napięcie dochodzące do karty i z tego co mi wiadomo powinno być 5V a jest około 3,3V, także chyba nie do końca będzie to zanieczyszczenie, poza tym on czasami jak się go włączy to zaskoczy i po chwili przestaje działać, już się tak zastanawiam czy to czasem nie jakiś elektrolit jest walnięty.
    a2d2a2m
    Level 15  
    przy napięciu 3,3v karta powinna pracować prawidłowo
    jeżeli możesz sprawdź kartę na innym tunerze
    sprawdź styki w czytniku
    Wojtek282
    Level 15  
    Na innym tunerze śmiga bez zarzutu.