Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer BTC-1530 Problem z czytnikiem kart

Wojtek282 15 Nov 2007 10:56 1353 5
 • #1
  Wojtek282
  Level 15  
  Witam, mam problem z tunerkiem jak w temacie. Mam oryginalna kartę C+, wkładam do slotu czytnika i tu się pojawia problem, bo albo działa i mam programy kodowane , albo też po paru minutach gaśnie i pozostają już tylko programy niekodowane. Myślałem że to może jakieś luzy na taśmie łączącej czytnik z płytą główną ,lecz wszystko jest ok. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, co powoduje te zaniki współpracy karty z tunerem. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o jakąś podpowiedź gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam
 • #2
  meloch
  Level 29  
  Sprawdź poziom sygnału i jakość. Do dekodowania potrzebny jest nieco silniejszy sygnał.
 • #3
  Bysiu
  Level 14  
  Mnie kiedyś też to spotkało,przemycie styków czytnika czystym sprytem załatwiło sprawę.Kartonik wielkości karty zmoczyłem sprytem kilkanaście małżeńskich ruchów i póki co spokój.
 • #4
  Wojtek282
  Level 15  
  Dzięki za podpowiedzi, tylko że ja zmierzyłem napięcie dochodzące do karty i z tego co mi wiadomo powinno być 5V a jest około 3,3V, także chyba nie do końca będzie to zanieczyszczenie, poza tym on czasami jak się go włączy to zaskoczy i po chwili przestaje działać, już się tak zastanawiam czy to czasem nie jakiś elektrolit jest walnięty.
 • #5
  a2d2a2m
  Level 15  
  przy napięciu 3,3v karta powinna pracować prawidłowo
  jeżeli możesz sprawdź kartę na innym tunerze
  sprawdź styki w czytniku
 • #6
  Wojtek282
  Level 15  
  Na innym tunerze śmiga bez zarzutu.