Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprojektować mikroprocesorowy wyświetlacz (Pomóżcie!!!!!!!)

15 Lis 2007 17:49 762 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Na wstępie dodam że jestem tu nowy. Mam nadzieję że temat umieściłem w odpowiednim dziale. Otóż mam taki temat i problem bo kompletnie nie wiem co i jak mam zrobić i mało się na tym znam. Prawie wcale.
    Temat jest następujący:"Mikroprocesorowy wyświetlacz numeryczny z 7-segmentowymi wyświetlaczami LED z konfiguracją ilości cyfr (4,5) i interfejsem szeregowym synchronicznym (DATA, CLK, ENA)."

To ma być praca teoretyczna na papierze tzn. jakieś schematy, opis tego.
    Jeśli możecie mi jakoś pomóc to bym był bardzo wdzięczny.

Post był raportowany.
    (Pomóżcie!..!) – ozdobnik ? -->REGULAMIN pkt 11.1 i 11.2. [hefid]
  • Poziom 42  
    Najpierw coś od siebie, potem można pomóc, doradzić

Tutaj nie piszemy referatów, sprawozdań, prac dyplomowych...
  • Poziom 18  
    Drobna podpowiedź - poczytaj na temat sterowania wyświetlaczami LED - najczęściej są one multipleksowane, czyli sterowane na przemian dostatecznie szybko.
  • Poziom 9  
    Nie powiedziałem aby ktoś mi pisał referaty ale z racji tego że jest to fachowe forum to myślałem że otrzymam jakieś fachowe wskazówki, porady itp.
    Do Paweł_S
    Dzięki, już coś znalazłem na temat sterowania LED.
  • Poziom 22  
    nie napisałeś w jakim języku ma być program napisany. Ogólnie będzie to pewnie tak wyglądać,że podepniesz 4 wyświetlacz siedmiosegmentowe i użyjesz multipleksowania. Co do procesora to na pewno musisz w programie zaimpletować odliczanie czasu dla multipexowania.Następne co musisz zrobić to napisać obsługę po I2C.Co do samej szyny I2C to masz pełno informacji w necie. Ja bym to zrobił w ten sposób,że odbierałbym dwa bajty zawierające informację o 4 cyfrach w kodzie BCD.Reszta to tylko wyświetlenie odpowiedniej części danej na odpowiednim wyświetlaczu. Ja to tak widzę,ale może ktoś ma lepszy pomysł