Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palmtop Mio P560 czy Nawigacja Samochodowa

15 Lis 2007 18:07 21954 8
  • #1 15 Lis 2007 18:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 15 Lis 2007 18:54
    artur.lubin
    Poziom 25  

Poziom trudności obsługi jest mniejszy w wypadku gotowych urządzeń nawigacyjnych. Z kolei "elastyczność" wyboru programów nawigacyjnych jest większa gdy używamy palmtopa. Jeśli chodzi o samą zmianę map to czynność jest jednakowo prosta - w obu przypadkach to tylko zmiana karty z mapą i jej wybór w menu (oczywiście mowa tu o oryginalnych produktach).

0
  • #3 15 Lis 2007 19:26
    metalli
    Poziom 30  

Skoro kolega na forum odnośnie software pyta o hardware pewnie zależy mu na info od strony oprogramowania. No to TomTom jest nie do pobicia... A tak na poważnie tata będzie jeździł samochodem osobowym czy ciężarowym czy tirem czy może czymś innym?? Po kraju czy po świecie?? Jak bardzo zna się na komputerach i czy nie boi się nowinek?? Ma dobry wzrok czy nosi okulary?? No i czy zależy mu na czymś szczególnie?? Sorki za multum pytań, ale chciałbym pomóc...

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lis 2007 20:11
    jannaszek
    Poziom 39  

taki palmtop mio 550 kosztuje bez karty ok.900 zł.
    kartę polecam 4 GB wtedy możliwe jest wgranie np 2 -3 nawigacji ,ja mam 3 programy: igo 2006 plus ,uniwersalna nawigacja na wszystkie kraje zwłaszcza te dzikie,ma niezłe mapy,natomiast jest dość nerwowa i opcja TIR nie działa -każe skręcać nawet na drogę gruntową . na kraje wyżej rozwiniętę [zachód] używam NAVIGON 6 ,program dość profesjonalny ,który pokrywa polskę lepiej niż automapa 4,2,6 którą też mam zainstalowaną,lecz bez EU.- brak już miejsca na sd ,używam jej czasem w polsce .ten program jest dość rozbudowany w różne opcje,niektóre cenne,niektóre zbędne i smieszne- czyni to program skomplikowanym ,a mapy oferują numerację tylko w dużych miastach,myślę że twórcy dopiero pracują nad tym programem- głos spikerki przypomina esesmańskie komendy,fakt że można wybrać innego lektora ,np K . HOŁOWCZYCA.
    Tak wiec w tych pieniądzach, nie ma sensu experymentowac z programami typu destinator,tomtom,mapamap itp -jestem praktykiem od 8 miesięcy i wojażę po europie i azji na tych sprawdzonych nawigacjach-jutro do madrytu.
    i proszę o odrobinę zastanowienia nad bezpodstawnym wychwalaniem totom..chyba że ktoś niczego innego nie widział.
    już widzisz wyższosć palmtopa?
    udanych zakupów

0
  • #5 15 Lis 2007 20:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 15 Lis 2007 20:31
    artur.lubin
    Poziom 25  

Jako źródło map polecam sklep! Używanie tych z rapidshare jest nielegalne!

0
  • Pomocny post
    #7 15 Lis 2007 22:37
    jannaszek
    Poziom 39  

nawigacyjne urządzenia posiadają karty pamięci,dyski twarde,pamięciwewnętrzne-mapy wgrywa się przy pomocy komputera przy użyciu czytnika kart ,lub active sync -program synchronizujący.
    w zasadzie nie słyszałem aby nie było możliwości aktualizacji map,softu itp

1
  • Pomocny post
    #8 16 Lis 2007 10:59
    tino2003
    Admin grupy GSM

Nie tak dawno stałem przed takim samym wyborem co kupić do typowej nawigacji (prostota obsługi i dobre mapy)
    Zdecydowałem sie na Mio C520 z mapami 34 krajów europy. Porównanie do droższego TomToma 910 wypada zdecydownie na korzyść mio.
    Ekran 4'3 cala bardzo czytelny, prowadzenie dokładne dodatkowa funkcja bluetooth jest ale się nie sprawdza bo mikrofon jest mało czuły i aby to spełniało swoje zadanie musiałby być bardzo blisko kierowcy a to jest nie możliwe.
    Cena takiego zestawu też jest bardzo atrakcyjna.

0
  • #9 08 Gru 2007 19:47
    metalli
    Poziom 30  

Optymalne rozwiązanie znajdziesz TUTAJ. Uzasadniam: urządzenie jest znakomite w swojej klasie, sprzedawaliśmy tego mnóstwo i żaden nie wrócił. Można naturalnie dogrywać MP3 i inne rzeczy, ale to znacznie skraca czas pracy na baterii. Ponadto posiada jeden z najlepszych wbudowanych odbiorników GPS. Plus doskonały serwis techniczny. Oprogramowanie natomiast jest zdecydowanie najlepsze na polskie drogi, fotoradary, bardzo dokładna mapa. Sam program w wersji czwartej przeszedł znaczne modyfikacje dzięki czemu jest jeszcze prostszy w obsłudze. Nie znam nic lepszego na polskie drogi. Pozdrawiam

0