Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie procesora sterowane temperaturą

Tojtas 15 Lis 2007 20:25 1542 6
  • #1 15 Lis 2007 20:25
    Tojtas
    Poziom 20  

Witam

Skończyłem właśnie składać serwer i mam mały problem.

Wiatrak od chłodzeniu procesora raz działał a raz nie - zmieniłem w biosie żeby działał ciągle. Raz na 2-3 uruchomienia komputera wyskakuje błąd chłodzeniu - chociaż ono dalej działa.

Co może być tego powodem?

Wiatrak jest sterowany zielonym elementem na którym pisze " TTC 123" który jest wsadzony między żeberka radiatora. Chłodzenie jest firmy Arctic Cooling.

Pozdrawiam

• Fibaro
  • #2 15 Lis 2007 20:44
    daroslav15
    Poziom 15  

Jeśli wywala błąd, i to raz kiedyś, to najprawdopodobnie na stykach ktoryś przewód nie łączy jak należy, masz trzy żyły, w przypadku, gdy żyła od zliczania obrotow wentyla nie styka jak należy, bios widzi RPM=0 i wywala alert. Posprawdzaj chociażby miernikiem te połączenia na przewodach. Pozdr

EDIT: To samo sie tyczy tego czujnika temperatury.

• Fibaro
  • Fibaro
  • #4 15 Lis 2007 21:15
    iron64
    Spec Overclocking

Ale kombinujecie niepotrzebnie. Arctic ma termistor, jeśli temperatura jest niska, to obroty małe, a bios wywala błąd bo włączona jest opcja odpowiedzialna za taki alarm. Należy wyłączyć i po sprawie.

• #5 15 Lis 2007 21:51
    MrCYr4x
    Poziom 13  

Wytnij termistor i złącz go razem i zaszkotój ... naj lepsze rozwiązanie :D
    Lub daj termistor w jakieś ciepłe miejsce ja u siebie mam na początku chłodnicy gdzie jest zawsze ciepło ( letnio ) i wentylatorki się kręcą ... ;] mam 4 x 12 cm u siebie na chłodnicy .

• #6 15 Lis 2007 22:11
    Damnian
    Poziom 34  

Poprostu są za niskie obroty tego wentylatora aby płyta stwierdziła, że się kręci. Wyłącz w biosie monitorowanie RPM lub alarmowanie o zatrzymaniu wentylatora.

• #7 16 Lis 2007 09:08
    Volt
    Poziom 26  

Też mam Arctic Cooling'a z termistorem i jak włączam komputer to ma tak ze wicher sie nie kreci tylko wiatrak startuje i sie zatrzymuje i tak w kółko az dojdzie do pewnej temperatury i zaczyna stale kręcić w w programach do pomiaru temperatury jest tak ze pokaże 4000rpm - 0rpm i tak skacze dlatego wyłącz alarm w biosie i po sprawie

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson