Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WVF 2207 - coś z programatorem

15 Lis 2007 20:48 2904 10
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z pralką BOSCH WVF 2207, a mianowicie programator przesuwa się do pewnego momentu, a później jakby nie mógł dalej się przesunąć i powoduje zwarcie (wywala mi korki w domu). Proszę o radę czy to programator, jeśli tak to gdzie można by go kupić? Dodam jeszcze, że symbol programatora to: EC 4757
  • Specjalista AGD
    A może lepiej sprawdzić przed kupnem nowego programatora czy cos innego nie wywala korków?
  • Poziom 9  
    Na pewno korki wywala pralka, bo została próbnie włączona i przy mnie wywaliła jak ten programator nie mógł sie przesunąć.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź grzałkę czy nie ma przebicia do masy
  • Specjalista AGD
    Najpierw cały osprzęt do sprawdzenia, czyli: pompa, grzałka silnik. Jeżeli wywala w określonym momencie, to trzeba wyczaić co pralka w danym momencie ma wykonywać. Wywala różnicówkę?
  • Poziom 13  
    Najlepiej sprwdzic co dokladnie powoduje zwarcie.
    wszystkie programy.
    Zaczac od programu tylko wylewanie wody,jesli nie strzeli to pompa dobra.
    Teraz wirowanie jesli bedzie Ok to usterke silnika mozna wyeliminowac.
    Kolejne to pobieranie wody ( nie wiem czy pralka ma jeden wspolny zawor czy kilka) na wszelki wypadek sprawdzic pobieranie wody z praniem wstepnym a potem tylko na praniu zasadniczym.Jesli bedzie brala wode i bezpieczniki nie strzela to zawory dobre.Teraz trzeba sprawdzic czy po nabraniu wody zaczyna grzac jesli strzeli w chwili zalczania grzalki to wiadomo jak jest przyczyna.Po kilku latach eksploatacji w grzalce potrafi sie zrobic dziura.Powodzenia

Dodano po 3 [minuty]:

posiedze jeszce chwile ,jak cos sprawdzisz daj znac moze bede mogl pomoc
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem, może to być grzałka bo wodę normalnie napuszcza i chyba jak chce podgrzać to wyłącza, potem jak się przesunie programatorem to znów działa i albo wyłączy albo nie korki (choć mam wrażenie że lekko podgrzewa wodę). A wiecie może gdzie znajduję sie ta grzałka? Znalazłem coś takiego, pasowałaby do tego typu pralki?: http://www.czesciagd.pl/product_info.php?manufacturers_id=23&products_id=194564&osCsid=af2e151978a6e456ebd72f315fb864d7
  • Specjalista AGD
    Nawet nie wiesz gdzie jest grzałka to jak chcesz ją wyciągnąć?
    Wołaj mechanika a on do kosztu grzałki dołoży 50 lub 60 zł za dojaz ,robote i dostaniesz rok gwarancji
  • Specjalista AGD
    luk_jag napisał:
    Nawet nie wiesz gdzie jest grzałka to jak chcesz ją wyciągnąć?
    Wołaj mechanika a on do kosztu grzałki dołoży 50 lub 60 zł za dojaz ,robote i dostaniesz rok gwarancji

Święte słowa :D
  • Poziom 9  
    Hmm dzięki ale te rady w niczym nie pomagają, a chyba wymontowanie i zamontowanie grzałki to nie jest jakaś skomplikowana sprawa, a czegoś można się nauczyć i dużo zaoszczędzić kasy (o tej gwarancji na rok od "fachowców" to bym dyskutował). Znalazłem grzałkę tylko jak ją teraz wymontować, poluzowałem środkowa śrubę ale nie idzie dalej. Daje zdjęcia jej. Jeszcze jedno, gdzie taką grzałkę można by kupić?
  • Specjalista AGD
    W każdym sklepie z częściami agd.
    Odkręć całkiem tą nakrętkę i wepchnij do środka śrubę, następnie płaski wkrętak i podwadź grzałkę.Może trochę guma blokować ale musi wyjść.Jęsli masz czas i nerwy to życzę miłej zabawy.Dla serwisanta wymiana grzałki to jakieś 10-15 min ze skręceniem obudowy.
    Pozdrawiam