Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problemy z podkrecaniem athlona 1700+

15 Lis 2007 21:21 1455 16
  • Poziom 10  
    mam plyte msi ms 6390
    proc: Thoroughbred-B 1700+
    karta radek 9550
    pamiec kingston 512 PC3200

i gdy krece na 1800-2000 staje mi po pewnym czasie w windzie, na wiekszym taktowaniu w biosie... da sie cos zrobic?? dodam ze mam jeszcze inna płyte głowna k7vza ale na niej chyba nic nie wyciskne ;/ chyba ze ktos wie jak zrobic drut moda?? dodam ze krece szyna nie mnoznikiem nie wiem czy sie da jakos mnoznikiem moze jakis drutmod??
  • Poziom 13  
    czyli kres pamięci masz za słabą pamięć ;D miałem to samo !
    nie wyciśniesz z niego za dużo bo jest na rdzeniu ThunderBird czy jakoś tak . A on się fest grzeje . i nie da sięza bardzo z niego wycisnoć na Bartonie już lepiej idzie OC
  • Poziom 28  
    Kolega zalał nas takim ogromem informacji że trudno się w tym połapać...
    I teraz strata czasu na zadanie miliona pytań i ciagniecie za jezyk zeby sie czegos dowiedziec:

Jaki masz zasilacz, marka i moc ?
    Jak wyglada temperatura tego procesora podczas np testu Prime95 ?
    Jak wyglada temperatura mostka polnocnego na plycie glownej ?
    Jak wyglada stabilnosc napiec podawanych przez zasilacz, sprawdzone meirnikiem ?
    Czy zmneijszyles predkosc pamieci ?
    Co znaczy krecisz na 1800-2000 ? 1800 czego ? litrów , kilogramów ? jabłek ?
    Jesli zmieniasz FSB to czy zmieniasz takze taktowanie PCI i AGP ?Jesli nie wiesz to sprawdz w Everest jak wyglada taktowanie tych magistrali.
    Czy probowales podnosic Vcore ?
    Zluzować timingi na pamieciach ?

I jeszcze milion innych pytań.

P.S. Odnośnie wypowiedzi poprzednika czyli kolegi MrCYr4x

Cytat:

czyli kres pamięci masz za słabą pamięć ;D miałem to samo !

Domyslna czestotliwoscia FSB dla tego procesora jest 133MHz , zakladam ze kolega ma pamieci puszczone w synchro wiec nawet 200FSB im nie zaszkodzi bo to ich nominalne parametry pracy a do tej wartosic jeszcze sporo brakuje. Wiec zanim dasz tak glupie porady zastanow sie ze dwa razy.

Cytat:

nie wyciśniesz z niego za dużo bo jest na rdzeniu ThunderBird czy jakoś tak .

Kolega napisał dokładnie na jakim jest rdzeniu, a ty nawet nie potrafisz tego przepisać, inna sprawa że T-Bread to nastepca palomino, ktory to byl w technologi 0.18u a Tbread jest w 0.13u i to wlasnie Palomino bardziej sie grzaly ! Kolejna informacja wprowadzajaca ludzi w blad !

Cytat:

A on się fest grzeje . i nie da sięza bardzo z niego wycisnoć na Bartonie już lepiej idzie OC

Kolejna zabijzca bzdura, Athlony XP 1700+ to najlepiej krecace sie modele procesorow serii K7 , dodatkowo jesli jego seria to legendarna JUIHB to zrobienie z nie go 2Ghz (2400+) to pryszcz.
    A to czy abrton, czy inny procesor nie ma zadnego wplywu na OC !

I niech moderator zrobi cos z tymi informacjami bo kolega ewidentnie podaje informacje falszywe i wprowadzajace ludzi w blad !
  • Poziom 10  
    ja właśnie słyszałem przeciwnie ze mozna z nich baardzo duzo wyciagnac... widziałem u ludzi na mnozniku 12.5 tylko nie wiem co sie da zrobic z moja płyta np ten chodził na 2600+

tak mam 2 zasilacze, mogę w kazdej chwili zmieniać... jeden to ATX 250w, drugi deer 350w, nie zwiększałem napięcie bo nie wiedziałem gdzie bo nie mogłem znalezc, nie zwiększałem magistrali AGP ani ramu... o zasilaczu napisze wiecej jutro bo teraz nie chce hałasować. a i wersji procka nie moge sobie przypomniec ale albo C albo B
  • Poziom 23  
    Stingerek napisał:

Kolejna zabijzca bzdura, Athlony XP 1700+ to najlepiej krecace sie modele procesorow serii K7 , dodatkowo jesli jego seria to legendarna JUIHB to zrobienie z nie go 2Ghz (2400+) to pryszcz.

Bzdura z Twojej strony!! Procesor z serii JUIHB U? Na jakim to rdzeniu? Dalej, najlepszy z serii 1700+ byl AIUHB dlatego ze jest to najlepsza jakosc wafla krzemowego!

Cytat:
    A to czy abrton, czy inny procesor nie ma zadnego wplywu na OC !

Abrton to jest ciekawe bardzo ... Czy inny procesor to juz jest bzdura nad bzdurami! Rodzaj procesora nie ma wplywu na podkrecanie, to wez sobie porownaj Athlona z P4.

Cytat:
    I niech moderator zrobi cos z tymi informacjami bo kolega ewidentnie podaje informacje falszywe i wprowadzajace ludzi w blad !

A to akuratnio trafne spostrzezenie.
  • Poziom 10  
    no to tak manuala do płyty nie mam bo w sklepie nie kupowałem xD oznaczenie z zasilacza

problemy z podkrecaniem athlona 1700+

mam zainstalowanego everesta. słyszałem żeby więcej z niego wycisknac musze miec pamieci 400mhz
  • Poziom 28  
    Cytat:

Bzdura z Twojej strony!! Procesor z serii JUIHB U? Na jakim to rdzeniu? Dalej, najlepszy z serii 1700+ byl AIUHB dlatego ze jest to najlepsza jakosc wafla krzemowego!

To literówka której nie zauważylem chodziło mi o JIUHB.

AIUHB to białe kruki.

Cytat:

Abrton to jest ciekawe bardzo ... Czy inny procesor to juz jest bzdura nad bzdurami! Rodzaj procesora nie ma wplywu na podkrecanie, to wez sobie porownaj Athlona z P4.

bardzo proszę: Athlony można było podkręcić o Do około 2400Mhz.. co przy modelu 2400+ daje podkrecalnosc o okolo 50% z pentiawkami jest gorzej. Ale to nie rodzaj procesora ma wplyw na jego podkrecalnosc a technologia jego wykonania, temepratura, stabilnosc napiec i milion innych zmiennych.
    Natomiast wiekszoś P4 Northwoodów 2.8 robiła spokojnie 3.6Ghz.. o podatnosci na podkrecanie decyduje w wiekszosci fart, chociaz kupowanie procesora z tzw. Dobrej serii szcześciu pomaga.
  • Poziom 10  
    dobra, ale to czy pentium czy athlon sie lepiej kreci nie wnosi nic do rzeczy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy ja dobrze widziałem z tym zasilaczem?
    Cytat:
    Combined powerT = 200W (dla 3.3V i 5V) , 180W (dla 12V)

Zmiłuj się nad tym pseudo zasilaczem i nie katuj go tak , bo ci zjara wszystko i tyle będzie z Twojego overclockingu. Wymień zasilacz na najmniej 300 - 350W (np. jakiś Forton).
    Info o płycie gł. KM266 (MS-6390) -> http://www.msicomputer.com/product/detail_spec/km266.htm
  • Poziom 10  
    ale obok pisze (MAX 350W) bo całej zdjecia naklejki nie robiłem xD
  • Poziom 28  
    To jest moc naklejkowa !!
    A to jest wyrób zasilaczo podobny (uwaga może zawierać małe fragmenty prawdziwego zasilacza).

Wymień tej szajs zanim on zmusi cie do wymiany sprzętu.
  • Poziom 10  
    mam jeszcze inny problemy z podkrecaniem athlona 1700+
  • Poziom 28  
    Jeszcze gorszy.

Kup sobie zasilacz a nie bombe.
  • Poziom 10  
    hmm to teraz za szybko nie bede miał nowego zasilacza ;/ moze jak sobie kupie to juz jakis 400w
  • Spec Overclocking
    Byle nie tak samo zasilaczopodobny jak ten co zdjęcie dałeś.
  • Poziom 28  
    Tu nie moc jest ważna tylko marka.
    Markowe 300W zasilacze typu Fortron kosztują 50zł.
    Taki zasilacz przy twoim komputerze nawet się nie spoci.