Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptopa Fujitsu-Siemens Amilo Pro v3515z Vista recovery DVD

15 Lis 2007 22:02 10020 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Niedawno kupiłem sobie Laptopa Fujitsu-Siemens Amilo Pro v3515z .
    Vista zainstalowana i dodatkowo otrzymałem DVD Recovery Vista.
    Po kilku dniach męczarni z nowym dzieckiem Microsoftu włożyłem płytę z Windowsem XP.
    Sformatowałem dysk c i zainstalowałem wszystko na nowo.
    Teraz naszła mnie ochota na Vistę, ot żeby się pobawić i juz ta zabawa bokiem mi wychodzi , a więc zrobiłem tak.
    Włożyłem do napędy płytę DVD Recovery i normalnie zainstalowałem system na czystym, sformatowanym dysku.
    Potem okazało się, ze musze aktywować produkt.
    Wklepuje więc numer seryjny z nalepki na spodzie laptoka i ... zły serial.
    Po dłuższym czasie i szukaniu w internecie pomyslałem: ", ale ze mnie głupek, przecież to recovery DVD".
    Więc wkładam płytkę do napędu, uruchamiam kompa i zamiast instaluj wybieram przywrócić mój komputer z kopii zapasowej, czy jakoś tak. Okazuje sie, że nie ma takiej kopii ani na partycji pierwszej, tej przed c, która zawiera 1,95 GB (nie dotykanej przeze mnie) ani na DVD Recovery.
    Proszę Was o pomoc, jak mam przywrócić moją Vistę z tego DVD?
    Pozdrawiam!
  • SterControl
  • Poziom 18  
    To jest płyta do przywracania zainstalowanego systemu, który miał utworzoną kopię zapasową lub był aktywowany. Ponowna aktywacja systemu jest niemożliwa.
  • SterControl
  • Poziom 16  
    Zainstaluj viste ,potem zadzwon do Microsoftu i dostaniesz nowy numer produktu,wpiszesz go w rubryki ,operator poprowadzi Cie za rączke
    pzdr
  • Poziom 34  
    15 Lis 2007 23:47
    A po co zmieniać numer produktu?
    Chyba najzwyczajniej w świecie był tylko przeinstalowany system, azadzwonić do Microsoftu, i aktywować Vistę przez telefon. Proste.
    Michal19881 napisał:
    a najlepiej sciagnij z neta obejscia do aktywacji windowsa :)

Ekhm... Lepiej zmień ten post... pkt.1 regulaminu.

Po co to obchodzić? Ma legalnego Windowsa. Wystarczy zadzwonić.
  • Poziom 30  
    Płyta którą masz to przecież płyta instalacyjna Windowsa. Zainstaluj wszystkie sterowniki, programy, itp. Potem podłącz pod internet i aktywuj po prostu. Może być potrzebna rozmowa telefoniczna, więc ją wykonaj. Nie masz czego się obawiać, masz legalną kopię, ale widocznie coś się nawaliło na serwerach Microsoftu. I stąd wymóg aktywacji, choć go nie powinno być z tego co pamiętam z FS.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak jak większość z Was mi polecała - zadzwoniłem do Microsoftu i mam to co chciałem :D
    Ale mam jeszcze jedno pytanie: jak za jakiś czas znów zainstaluję vistę a na pewno to nastąpi bo cudów nie ma, to będę musiał ponownie aktywować produkt czy już nie?
  • Poziom 16  
    Zrob sobie obraz systemu po aktywacji, nagraj na plyte i po klopocie, przywrocisz system w 15 minut i bedzie aktywowany.
    pzdr
  • Poziom 30  
    Nie będziesz musiał na 75%. Miałem podobny temat i reaktywacja po reinstalacji nie była potrzebna. A temat też dotyczył FS :-)