Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasze zdanie o tym zestawie. Co byście ewentualnie zmienili?

tomsz666 15 Nov 2007 22:09 2325 17
    tomsz666
    Level 14  
    Witam
    zakładam nowy temat, ponieważ podpiąłem sie pod podobny ale bez większego efektu. Co sądzicie o tym zestawie? Potrzebuje opinii.

Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX dla mnie powinien wystarczyć a nie chcę przepłacać za minimalną różnicę w GHz i prawie nic nie znaczący cache a gdyby coś to chyba w przyszłości da sie podkręcić

Płyta główna Asus P5KR Intel P35 powiedzcie czym różni sie od P5K. Czy jeśli wezmę P5K zamiast P5KR to dużo tracę? Porównywałem i w sumie żadnej różnicy. Pomóżcie

Pamięci PC OCZ DDR-II 2GB/800MHz CL4 Platinum Rev2 Dual Channel

GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+

HDD SATA Seagate 400GB/16 SATA II -ST3400620AS- albo Seagate 400 GB Barracuda ES ( czy ten pierwszy model warto wziąć czy lepiej tą wersję ES do serwerów i macierzy, która jest przystosowana do pracy 24/h i podobno bardziej wytrzymała. Oczywiście nie stawiam serwera a kompa raczej też nie będę używał przez 24 non stop. Cena o pare złotych więcej)

DVD+/- RW lightscriba raczej nie potrzebuje jaką wziąć myślałem o LG lub Pioneer

Zasilacz do obudowy Tagan 430W - U15 Easycon Serie lub Corsair CMPSU-450VXEU - 450W lub Chieftec GPS-450AA-101A 450W wasze opinie na ten temat? Głośność, niezawodność czy dobry do TEGO zestawu?

Mam nadzieję,że szybko rozwiążemy te problemy.
    Pozdrawiam
    Damnian
    Level 34  
    Zależy do czego ma być używany ten Pc.
    tomsz666
    Level 14  
    komp do wszystkiego, za dużo nie gram choć pewnie z czasem coś odpalę, filmy będę oglądać, po necie śmigać, standardowe zastosowania
    Altus_140
    Level 23  
    Chieftec 450W ; DVD-RW LG ; Palit 8600GT - jedna z lepszych kart serii 8600

pozdrawiam
    phoe
    Level 29  
    Napęd zdecydowanie Pioneera, model 112(ATA) lub 212(SATA).

Nie wiem czy się rożni P5KR od P5K, ale P5K ma wszystko co potrzeba + jest w miarę tania.

Co do zasilacza, to mam Corsair 450W, i jestem z niego zadowolony, zasila podobna konfigurację do twojej(jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na prąd), i nie mam zastrzeżeń do niego, jeżeli chodzi o głośność, to go praktycznie nie słychać. Obudowa zasilacza chłodna, wentylator obraca się bardzo wolno.
    Jak ci zależy na ciszy, to pod żadnym pozorem nie bierz Chiefteca AA 450W, chodzi jak wiertarka.

Nie wiem jak z 8600GT Palita, ale mam Palita 7600GS Sonic+ i wentylator jest głośny. Na początku był cichy, ale po 2-3 miesiącach zaczął wyć. :|
    scuzz
    Level 16  
    Co do zasilacza to także poleciłbym ci zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU. Jakbyś chciał zobaczyć jego test to podaje link http://www.silentpcreview.com/article751-page1.html

Co do chiefteca to seria gps jest dość głośną serią więc jak zależy ci na ciszy to nie polecam. Tagan ma słabą linie 12V łącznie "tylko" 26A.
    User removed account
    User removed account  
    Stingerek
    Level 28  
    Quote:

Nie wiem czy się rożni P5KR od P5K, ale P5K ma wszystko co potrzeba + jest w miarę tania.

Obie nadają się do tarcia chrzanu.

Tylko ASUS P5B do tego procesora, wszystko co na P35 omijaj z daleka.
    beamer.kun
    Level 18  
    To ty wymodziłeś proponując przestarzałą konstrukcję z Vdropem i niskim napięciem dla pamięci RAM. I wbrew co sądzisz na innych płytach niż jedyny słuszny ASUS P5B (o tak , chwalmy go) MOŻNA uzyskać przyzwoite OC i wydajność
    Altus_140
    Level 23  
    Piszecie o Asusie P5KR że nadaje się "do tarcia chrzanu" jednak odnoszę wrażenie że nie macie pojęcia o tej płycie ! MIANOWICIE PŁYTA TA TO JEDNA Z WYDAJNIEJSZYCH jeśli chodzi o Asusa pod Core2 duo

A o jakości wykonania w porównaniu co do innych płyt już nie wspomnę ...

Pozdrawiam
    Stingerek
    Level 28  
    Ja sie odnosilem do P5K :) Co widac w cytowanym przeze mnie fragmencie :)
    beamer.kun
    Level 18  
    Niestety płyty firmy Asus ( czyli i ASrocki ) cieszą się niezbyt dobrą opinią z racji awaryjności
    Altus_140
    Level 23  
    TAK ?
    Ciekawe skąd masz takie informacje ? Bo ja z mojego doświadczenia wiem coś zupełnie innego! Dlaczego uważasz że Asus to ASRock ?

Jeśli mówisz że są awaryjne to proszę powiedz co w nich wysiada !

pozdrawiam
    Stingerek
    Level 28  
    Quote:

Dlaczego uważasz że Asus to ASRock ?

BO te płyty powstaja w jednej fabryce i są składane przez tych samych chińczyków, tyle że ASusy za 2 miseczki ryżu a ASrocki za jedną miseczkę ryżu.
    Identyczna sytuacja jak w przypadku Lexusa i Toyoty, Mercedesa i maybacha, Gainwarda i Palita.

Quote:

Niestety płyty firmy Asus ( czyli i ASrocki ) cieszą się niezbyt dobrą opinią z racji awaryjności

Inna sprawa ze awaryjnosc ASusów to mit.. tylko powielany przez dzieci neostrady na forach.. zaraz znjadzie sie conajmniej 10 osob ktorzy napisza "Potwierdzam mojemu znajomemu to tamto sramto owamto... " DOpoki nie dysponujesz sensownymi testami i wynikami sprzedazy i zwrotów na serwisy to sie nie odzywaj.

Otóż najwięcej wraca na serwis uszkodzonych (z roznych przyczyn w 90% przypadkow przez zasilacz) GIGABYTE'óW
    tomsz666
    Level 14  
    Przy wyborze płyty brałem pod uwagę tylko Gigabyte albo Asus. Co do zasilania to Corsair jest niewiele tańszy od Tagana może lepiej dołożyć 20-30 zl? Nagrywarka to chyba LG będzie tylko jeszcze jakiś model moglibyście polecić. Na złączu ATA czy SATA lepiej? Podobno z SATA problemy mogą być - prawda? Lightscribe mi nie potrzebne

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Altus_140
    Level 23  
    Quote:
    BO te płyty powstaja w jednej fabryce i są składane przez tych samych chińczyków, tyle że ASusy za 2 miseczki ryżu a ASrocki za jedną miseczkę ryżu.
    Identyczna sytuacja jak w przypadku Lexusa i Toyoty, Mercedesa i maybacha, Gainwarda i Palita.

To że powstają w jednej fabryce kolego to wcale nie znaczy że Asus i ASRock to to samo.Asus ma zupełnie inne rozwiązania techniczne i ogólnie to inna klasa płyt.

DVD-RW tylko i wyłącznie pod IDE.

Pozdrawiam
    beamer.kun
    Level 18  
    Quote:
    Co do zasilania to Corsair jest niewiele tańszy od Tagana może lepiej dołożyć 20-30 zl ?
    Od kiedy cena jest wyznacznikiem jakości.
    Nagrywarkę brałbym SATA z powodu kabli - o wiele większy porządek
    tomsz666
    Level 14  
    Temat można zamknąć.