Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamienniki układów scalonych do wzmacniacza SHERWOOD AI5010

16 Lis 2007 00:09 5290 11
  • Poziom 10  
    witam
    Mam uszkodzony wzmacniacz Sherwood AI 5010 a konkretnie układy scalone:jeden to wzmacniacz operacyjny firmy JRC 5009B 8pin a drugi układ to K332 D 5B 6pin.Może ktoś wie gdzie to można kupić bądź też jakieś zamienniki.Proszę o pomoc...
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Witam, z tego co znalazłem wzmacniacz operacyjny można zastąpić LM833N , z tego co napisano pański ma standartowe wyprowadzenia , proszę porównać w PDF tych układów . Tego drugiego nie jestem w stanie ocenić , być może są to swa tranzystory w jednej obudowie , trzeba by rozrysować tą część płyty.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    http://www.ortodoxism.ro/datasheets/DaewooSemiconductor/mXruzry.pdf
    to jest datasheet tego wzmacniacza operacyjnego i wydaje mi się że troche odbiega od LM833N
    ten drugi układ to być może jakiś podwójny tranzystor w jednej obudowie ale jak to teraz ustalić jaki??Jak mam to rozrysować żeby kogoś naprowadzić?Dziwne że jest podany symbol a nigdzie nie można tego znaleźć:/
  • Poziom 10  
    adrian1201 napisał:

Nie. ten ukłąd jest zupełnie inny.po pierwsze on ma 6 pinów. Jego symbol to :K332 D 5BZamieszczam jego zdjęcie może coś pomoże:

Dodano po 2 [minuty]:

a tu drugie zdjęcie.są nie za bardzo wyraźne ale lepszych nie mam czym zrobić

Moderowany przez Mirek Z.:

Scaliłem dwa tematy. Regulamin p.10.5.
    Zbędny "powitalny" post z nowego tematu usunąłem.
    Nowy temat miał tytuł niezgodny z p.11 regulaminu.
    Pisownia nie jest zgodna z zaleceniami p.15 regulaminu. Ostrzeżenie.
    Dalsze niestosowanie się do zasad pisowni spowoduje następne ostrzeżenie i zamknięcie tematu.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    sprawdzilem wzmacniaczem podsluchowym i jedna strona tego wzmacniacza operacyjnego w ogole nie chodzi wiec nasunal mi sie taki wniosek...nie mam do tego schematu zreszta nikt nie ma..oddalem go do naprawy ale koles ktory sie tym trudni powiedzial mi to co juz wiedzialem i sam sprawdzilem i nic dalej nie zrobil wiec go zabralem z powrotem...z tranzystorami mocy jak sprawdzilem to je szlag trafil i tyle z tego bylo wiec narazie chce uzyskac dobry dzwiek z samego przedwzmacniacza a dopiero potem bede probowal z tranzystorami koncowymi..ma kolega jeszcze jakies propozycje?
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post zamykam.
    Poszukiwanie zamiennika przeradza się w dział porad.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE.
    Zapraszam również do zapoznania się z REGULAMINEM i ogłoszeniami w tym dziale.