Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki miernik samochodowy do 200zł ???

Afiq 16 Lis 2007 01:54 3294 3
  • #1 16 Lis 2007 01:54
    Afiq
    Poziom 11  

Witam,
    zamierzam kupić miernik samochodowy, tylko nie wiem jaki. Cena, którą mogę wydać to max 200zł. Prócz podstawowych funkcji pomiarowych (napięcie, natężenie, rezystancja, ciągłość obwodu, itd ) chciałbym żeby posiadał funkcje: pomiar prędkości obrotowej silnika, pomiar kąta zamknięcia styków przerywacza, pomiar prędkości obrotowej, dynamiczny test czujnika sondy lambda, itd.. Ma to być podręczne urządzenie do wykorzystania w warsztacie samochodowym.

Czy w tej cenie znajdzie się miernik z w/w funkcjami, który posłuży mi przez lata ??

W necie znalazłem coś takiego jak Uni-Trend UT106 za 125 zł (nie wiem czy można nim dokonywać pomiaru napięcia na sondzie lambda). Co sądzicie o tym mierniku? Może polecicie coś innego, godnego uwagi ??

Z góry wielkie dzięki.........

• #2 16 Lis 2007 08:44
    Dido230
    Poziom 22  

UT-207 --jest trochę droższy ale to minimum.

Nie posiada:
    cyt. "pomiar prędkości obrotowej silnika, pomiar kąta zamknięcia styków przerywacza, pomiar prędkości obrotowej, dynamiczny test czujnika sondy lambda, itd.. Ma to być podręczne urządzenie do wykorzystania w warsztacie samochodowym"

• #3 16 Lis 2007 09:19
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. Pomiar kąta zwarcia przerywacza jest raczej zbędny, chyba już niewiele samochodów ma przerywacze. Pozdrawiam.

• #4 16 Lis 2007 19:48
    Afiq
    Poziom 11  

Tak, ale zdarzają się też starsze autka, no i w tedy te funkcje się przydają.......... nie trzeba wtedy nosić ze sobą innych urządzeń typu: tester sondy lambdy, lub lampa stroboskopowa..... wystarczy mieć tylko porządny miernik z tymi funkcjami! Jednym urządzeniem można zrobić podstawową diagnozę.

Wpadł mi w oczy jeszcze UT107 za 149zł, jest taki sam jak UT106, lecz dodatkową jego funkcją jest pomiar współczynnika wypełnienia.

Jeśli mi nic innego nie polecicie to chyba sie zdecyduje na tego UT107.

Jeszcze pytanko odnośnie sprzętu pomiarowego firmy UNI-T, jak wygląda sprawa awaryjności, trwałości tego sprzętu ?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo