Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook Elegance piekarnik od spodu nie grzeje...

16 Lis 2007 07:54 25409 13
  • Poziom 10  
    Nie wiem co jest tego przyczyną i nie wiem jak do tego sie dobrac. Wlasnie od niedawna gdy włączam piekarnik to grzeje tylko góra natomiast dół nie grzeje. Co mogłobyć tego przyczyną . Pomogliscie mi w wielu problemach i teraz mam nowy problem Prosze o pomoc

Monaruda
  • Poziom 40  
    Zacznij od sprawdzenia grzałki oraz napięcia na jej zaciskach.
  • Poziom 10  
    baa...żebym wiedział jak to sprawdzić tzn. napięcia. Nie wiem czy bedziesz na tyle cierpliwy aby poprowadzić mnie krok po kroku. I czym te napięcia sprawdzić???
  • Specjalista AGD
    Chcąc wykorzystać naszą pomoc, musisz się wyposażyć w najprostszy choć miernik (15 zł), inaczej nikt nie będzie pisał dziesiątek postów "jak co sprawdzić domowym sposobem", a Twój temat wyląduje w początkujących.
  • Poziom 10  
    ok...Kupie najpierw miernik i sprawdze tak jak pan polecil

pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Cześć!
    na 100% masz do wymiany dolną grzałkę
    jak ją wyciągniesz to się przekonasz że jest przepalona (miernik do tego ci nie potrzebny).
    Dostęp masz od tyłu kuchenki.
  • Specjalista AGD
    bronek1806 napisał:
    Cześć!
    na 100% .

Na 100% to każdy z nas umrze :cry: , a miernik niech ma, na pewno się przyda.
  • Poziom 10  
    wyciągnęłem grzałke i ma jakies ukruszenie ale nie jestem przekonany ze jest spalona. Czym charakteryzuje sie spalona grzałka???
  • Specjalista AGD
    Po podpięciu omomierza - brak wskazań.
  • Poziom 10  
    omomierz??? a czym innym mozna sprawdzić np miernikiem... jutro kupie a tak to wydaje mi sie ze grzalka jednak jest walnieta bo widac w kilku miejscach peknieta
  • Poziom 24  
    Jeśli popękana to kup nową , a miernik też się przyda ( w wolnym czasie możesz się podszkolić w obsłudze,a na przyszłość jak znalazł).
  • Poziom 10  
    dzieki bardzo za rade napewno kupie i miernik i grzalke. Tymczasem zamykam post

do nastepnego razu

monaruda
  • Poziom 12  
    Witam.
    Korzystając z tego że temat nie jest zamknięty, nie będę zaczynał nowego wątku, tylko się tu dopiszę.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, odnośnie waty szklanej przy dolnej grzałce ?
    Powinna ona być powyżej i poniżej grzałki ? czy tylko poniżej grzałki ?

Niestety moja grzałka się stopiła i przepaliła watę a właściwie ciężko to nawet już teraz nazwać watą. Tylko nie wiem czy jak kupię gdzieś trochę tej waty to mam ją dać po obu stronach grzałki czy tylko od spodu ?

Będę wdzięczny za szybką pomoc bo od 2 dni kuchenka stoi rozebrana i głupio wygląda.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 20  
    Wata szklana...
    jak ją widze przy samej grzałce to mnie szl..g trafia. Co za ba....n w fagor-mastercooku to wymyślił. chyba jedynie z oszczędności. Starsze kuchenki( czytaj Wrozamet - stary dobry) miał też watę szklaną. Ale był jeszcze jeden szczegół. Grzałka była przedzielona od waty szklanej blachą przez co się nie przegrzewała! Jeśli ktoś ma kuchenkę gdzie wata szklana dotyka grzałkę musi się liczyć z regularnym paleniem sie grzałki (jeśli nawet od czasu do czasu używa piekarnika). NIestety nie będę tu nikomu doradzać czy coś dodawać( jakąś warstwę blachy) czy ujmować waty(bo to może się różnie skończyć gorsza izolacja komory i słabe pieczenie punktowe daje to przegrzanie otoczenia komory)