Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone pliki Office przy zdalnym pulpicie?

daniiels 16 Lis 2007 09:06 893 4
  • #1 16 Lis 2007 09:06
    daniiels
    Poziom 13  

Witam

Nietypowy problem:
    Na serwerze działa Windows Server 2003, klienci łączą się do niego przez pulpit zdalny. Problemem jest to, że pliki Excel i Word przy otwieraniu z sieci (otoczenie sieciowe) jak najbardziej działają, przy otwieraniu przez pulpit zdalny pliki się uszkadzają najdalej przy 2-3 otworzeniu.
    Najciekawsze, że taki problem występuje tylko gdy sieć działa jako 1Gbit, na sieci 10/100mb wszystko działa prawidłowo. Nie jest to wina karty bo sprawdzałem na 2 kartach.

Proszę o pomoc.
    Czy jest jakaś łata, specjalna konfiguracja?

0 4
  • #2 16 Lis 2007 09:09
    metalli
    Poziom 30  

Jest lepsze rozwiązanie
    Hamachi + VNC i problemów brak

0
  • #3 16 Lis 2007 09:26
    daniiels
    Poziom 13  

ale wtedy nie są tworzone sesje i dostęp ma 1 użytkownik, a tak na raz może działać kilku -a to jest ważne

Dodam:
    narazie doszedłem, że OpenOffice nie sprawia kłopotów. Już wywaliłem MS XP Business Office i zainstalowałem Office Viewer'y. Na razie także działa poprawnie -ale nie edytuje plików. Jeszcze załatwie coś legalnego (np Office xp lub 2003) i zobaczymy... :)

0
  • #4 16 Lis 2007 12:21
    metalli
    Poziom 30  

To już kwestia konfiguracji, ale IMHO najlepsze rozwiązanie...

0
  • #5 17 Lis 2007 14:06
    daniiels
    Poziom 13  

Słuchajcie, nowe problemy. jak ominołem problem z Officem tak taki sam problem mam z notatnikeim i WordPadem -tego już chyba nie obejde -czy macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

0