Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD przenośne a tuner TV

Jerzy Kusionowicz 16 Lis 2007 09:41 6368 9
 • #1 16 Lis 2007 09:41
  Jerzy Kusionowicz
  Poziom 13  

  Witajcie!
  Opiszę - Kupłem TV tuner http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=261224801
  podłanczam w swój zestaw tz. DVD przenośne ma AV IN do tego tunera VIDEO OUT i nic .Więc podłączyłem tuner z monitorem przez VGA OUT - no jest OK , jest obraz i wyświetlane jest menu ekranowe. tunera. Ale ja potrzebuję miec obraz i menu tunera na tym DVD co ma tylko AV IN, czy jest taka możliwośc aby cały sygnał wizji co jest w VGA OUT był na wyjściu VIDEO OUT.
  Pomocy
  Pozdrawiam

  0 9
 • #2 17 Lis 2007 08:36
  Preskaler
  Poziom 37  

  Albo ja jestem "zakręcony" albo Ty coś kręcisz! Jeśli DVD - to powinno mieć (tylko) A/V OUT (wyjście) bo po co ma mieć IN (wejście) jeśli to nie jest nagrywarką. Wkładasz do DVD płytę i z wyjścia (OUT) podajesz kabelkiem sygnał na wejście (IN) do jakiegokolwiek monitora z wejściem A/V lub telewizora. Ten tuner to też urządzenie peryferyjne (trochę podobne do DVD) tylko on z anteny "przerabia" sygnał na A/V lub raczej na VGA bo takie wejście jest w monitorze komputerowym. Jeśli nie masz WEJŚCIA A/V w Twoim komputerze (karcie graficznej) to nie uda Ci się podłączyć w sposób prosty sygnały z DVD tak aby można było oglądać płyty na monitorze Kompa. Można to zrobić na kilka sposobów ale nie BEZPOŚREDNIO!
  Podam sposób z modulatorem. Modulator to takie małe urządzenie (powszechnie dawniej stosowane w MGTV, tunerach Sat itp.) które sygnał A/V "przerabia" na taki sygnał jak jest w antenach a więc jest to modulowana fala radiowa (a nawet dwie bo fonia i wizja) i wtedy taki sygnał można podłączyć do Twojego tunera do wejścia antenowego i dostroić częstotliwość do numeru kanału, na którym ten modulator pracuje. Możesz więc użyć starego magnetowidu jako takiego modulatora, wymontować i odpowiednio podłączyć taki modulator z zasilaczem z jakiegokolwiek sprzętu (tunera, MGTV) lub kupić gotowy. Było o tym dość szeroko i dokładnie opisywane na tym "Forum". Spróbuj poczytać!
  http://www.allegro.pl/item266660780_cyfrowy_modulator_telewizyjny_audio_video.html
  http://www.allegro.pl/item266660780_cyfrowy_modulator_telewizyjny_audio_video.html
  http://www.allegro.pl/item266660780_cyfrowy_modulator_telewizyjny_audio_video.html
  http://www.allegro.pl/item268856935_modulator_tv_mezon.html
  http://www.allegro.pl/item267634800_modulator_a_v_do_dvd_sat_kamera_z_reg_poziom_video.html
  http://www.allegro.pl/item267634800_modulator_a_v_do_dvd_sat_kamera_z_reg_poziom_video.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...odulator&sid=793a5620fb6c308cb530831a1826eadf

  0
 • #3 17 Lis 2007 09:08
  Jerzy Kusionowicz
  Poziom 13  

  Widzę że nie uważnie przeczytałeś mój post , bo wyraźnie pisałem że to DVD jest przenośne z własnym ekranem LCD można go używąc jako monitor ,ma VIDEO IN , i VIDEO OUT ,jak również AUDIO IN i AUDIO OUT. Jest to SD-P1880. Natomiast Tuner TV taki jak w poprzednim opisie zobacz link z allegro.Problem nadal istnieje nie wiem jak go rozwiazac .na pewno nie poprze modulatory.Patrz poprzedni opis.
  Pozdrawiam!

  0
 • #4 17 Lis 2007 10:24
  Preskaler
  Poziom 37  

  No nareszcie wszystko wiem! Czytałem możliwie uważnie ale dla mnie określenie "przenośne DVD" nie oznacza "z wyświetlaczem". Zresztą nie było więcej podpowiedzi co może świadczyć o niedopowiedzeniu w tekście. Muszę Cię zmartwić! Nie ma prostego sposobu zamiany sygnału VGA na A/V. Trzeba to zrobić sprzętowo. To musi być taki konwerter systemowy. Nie wiem w sumie czy się to będzie opłacać bo są one dość drogie. Tutaj masz kilka przykładów takich ofert:
  http://www.allegro.pl/item266661188_konwerter_sygnalu_vga_na_video_nowosc.html
  http://www.allegro.pl/item266880646_konwerter_vga_video_sprzetowy_dos_win_linux.html

  0
 • #5 17 Lis 2007 12:31
  Jerzy Kusionowicz
  Poziom 13  

  Gratulacje , wiemy w końcu o co chodzi , ale na marginesie zawsze urządzenie przenośne to takie które działa idywidualnie bez dodatkowego osprzętu , a nie przenośne z powodu że go można przenosić z pokoju do kuchni.Pięknie dziękuję za linki z propozycją , ale to drogie rozwiązanie .Może jakiś schemat takigo urządzenia ,lub gdzie go znaleźc, a wykonałbym sam i czy rzeczywiście takie urządzenie z VGA na VIDEO IN przekształca cały sygnał zawarty w VGA. A może zwrucic ten tuner TV i zakupic taki aby spełniał swoje założone funkcje.Bo ten co kupiłem z opisu był do takiej funkcji tz. AV WIDEO przystosowany.
  Czekam na podpowiedź.
  Pozdrawiam!

  0
 • #6 17 Lis 2007 13:49
  Preskaler
  Poziom 37  

  Komputerowy tuner telewizyjny to jedno a możliwość współpracy kompa z monitorem lub OTV analogowym to drugie. Ten tuner pozwala wyświetlać programy TV naziemnej (analogowej) na monitorze komputerowym. Posiada on wyjście VGA i takie wejście posiada monitor. Żeby współpraca była możliwa pomiędzy tunerem a monitorem analogowym (telewizorem) potrzebny jest zintegrowany sygnał telewizyjny (analogowy). Nic więc tego konwertera nie zastąpi chyba, że karta graficzna z WYJŚCIEM A/V lub wyżej wspomniany konwerter. Schemat takiego urządzenia jest na tyle skomplikowany, że nie opłaca się jego budowa (podobnie jak budowa komputera). Jeśli chcesz to poszukaj w "Elektronice Praktycznej" kiedyś widziałem taki schemat ale to w czasach gdy nie było na rynku tanich konwerterów (10 lat lub dawniej). Może są gdzieś w ofercie takie tunery z wyjściem A/V lub jednym i drugim (A/V i VGA)?

  0
 • #8 17 Lis 2007 17:20
  Preskaler
  Poziom 37  

  Zdjęcia są trochę niewyrażne ale wydaje mi się, że ma on (tuner) wyjście wideo (Wideo OUT). W opisie zresztą też jest o tym mowa! Weż więc pojedyńczy kabelek "chinch" (może być wielokrotny ale wykorzystaj tylko jeden) i podłącz go do tyego wtyku oznaczonego strzałką. Drugi jego koniec włóż do DVD IN! Spróbuj ze sprawdzonym kabelkiem!

  0
 • #9 17 Lis 2007 17:38
  Jerzy Kusionowicz
  Poziom 13  

  Właśnie tak robiłem , jest wizja TV(obraz tv) ale brak na ekranie menu tunera i nie ma możliwości bez zaprogramowania tunera oglądanie czegokolwiek .Może to nizrozumiale wykładam , ale bez podglądu menu takie wyjscie AV jest niedoprzyjęcia.

  0
 • #10 17 Lis 2007 17:52
  Preskaler
  Poziom 37  

  No to jeśli tak to zwracaj sprzęt puki jeszcze można (7 dni?).

  0