Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo regularny przerywanie sieci bezprzewodowej

barytek 16 Nov 2007 12:55 1749 4
    barytek
    Level 23  
    Witam.
    Kiedy wróciłem z uczelni padnięty to położyłem się do łóżka i zauważyłem, że sieć z która jestem połączony przerywa. Ale to było bardzo regularne i działo się niezwykle systematycznie wiec postanowiłem się temu przyjrzeć z zegarkiem w ręku.

Teraz musze rozwiać wszystkie wątpliwości, bo znając elektodowiczów to będzie dziesiątki postów typu „wyjdź z łóżka” albo jak wsadziłeś kompa do łóżka. Albo co gorsze, zaczną mi sugerować odejście od moje celu, czyli POSIADANIA POŁĄCZENIA SIECIOWEGO W ŁÓŻKU. Nie mam zwykłego PC tylko laptopa. Problem zaczął pojawiać się jeszcze togo samego dnia jak byłem na uczelni. A tam mi to naprawdę sprawiało duże problemy i nadszarpnęło moje nerwy, obudowę laptopa też. Na uczelni jest to najbardziej dla mnie uciążliwe gdyż jest słaba siła sygnału. Po przerwaniu połączenia komp nie może się na nowo połączyć z siecią. W mieszkaniu takiego problemu nie ma.

Przechodzę do konkretów
    Usługa Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej Wyłączona
    Moc sygnału około -88 dBm

Bardzo regularny przerywanie sieci bezprzewodowej

A teraz będą wyniki czasu połączenia i rozłączenia się sieci. P- długość czasu połączono R - długość czasu rozłączonia

Czas od_______Długość stanu
    początku______ połączenia/
    pomiaru_______rozłączenia
    [s]______________[s]

4,31____________4,31R
    65,99___________61,68P
    70,84___________4,85R
    131,95__________61,11P
    136,71__________4,76R
    197,95__________61,24P
    206,34__________8,39R
    264,75__________58,41P
    268,31__________3,56R
    329,88__________61,57P
    334,36__________4,48R
    395,97__________61,61P
    400,3___________4,33R

Tak jak widać czasy są bardzo do siebie zbliżone. Wyjątkiem jest czas „7” w którym sieć była rozłączona. Co ciekawsze wpłynęło to na czas następnego połączenia. Z tego wychodzi, że czas całego okresu jest zawsze stały i nie zależy od czasu łączenia.

Średni czas okresu wyszedł 65,99833 więc można powiedzieć że równo 66s. Średni czas rozłączenia 4,381667 czyli ok. 4,40. Zaś średni czas połączenia 60,93667 czyli ok. 61s

Teraz pytanie. Dlaczego średni czas połączenia plus średni czas rozłączenia nie da w sumie średniego czasu okresu? Odpowiedz jest prosta. Ponieważ do obliczania średniej rozłączenie nie wziąłem pod uwagę tej jednej skrajnej wartości.

A teraz pytania. Ale zanim do nich przejdę to chcę aby każdy odpisując na pytania napisał wyraźnie na które pytanie odpisuje np.”odp 1 ….” A to po to żebym mógł łatwo odróżnić odpowiedzi na zadane pytanie od kłótni.
    1. Co ma zrobić żeby mi sieć nie przerywała?
    2. Czemu okres jest tak zajebiście regularny? Ktoś specjalnie coś takiego w Windowsie zrobił?
    metalli
    Level 30  
    Użyj programu do mierzenia jakości fal radiowych np. netstumbler, aby sprawdzić jak wygląda siła i jakość sygnału. Następnie użyj programu TCPOptimizer do zoptymalizowania ustawień. Pomogło?
    barytek
    Level 23  
    Siła jest dobra. wszystko dzień wcześniej działało. I siła sygnału nic nie miała do rzeczy działało z dużym sygnałem i tak samo działo z o wiele mniejszym. A czy ktoś może odpowie na drugie pytanie?

Jak obsłużyć ten program?

Dodano po 9 [minuty]:

Teraz i tak nie mam możliwości sprawdzenia czy działa. Dopiero w niedziele.
    metalli
    Level 30  
    Dałem koledzę radę ale skoro kolega wie lepiej trudno. Mi pomogło zdiagnozować i usunąć sprawę EOT4me
    barytek
    Level 23  
    Teraz mi działa. ale chcę znać odpowiedz na pytanie czemu tak raegularnie przerywało???? Ktoś mi to wytłumaczy?