Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak roztopić bańkę żarówki???

03 Gru 2003 09:13 3657 16
 • Poziom 25  
  Chodzi mi o to aby w żarówce u samej podstawy bańki szklanej zrobic mały otwór (około 2-3 mm).Próbowałem grzać lutownicą, ale nie da rady.
  tylko ie ktoś mi nie odpisze żebym spróbował kwasem fluorowodorowym, bo dostępu do takich środków to ja nie mam. :roll: :roll: :roll:
 • Poziom 29  
  Trochę będzie trudno !
  Można spróbować wypalić otwór palnikiem ale weź pod uwagę, że w "normalnej" żarówce jest prawie próżnia i jakakolwiek próba rozgrzania bańki spowoduje załamanie się jej powierzchni do środka. Dlatego wcześniej wskazane byłoby "usunąć próżnię" w niej.
  Pozdrawiam i Życzę Sukcesów !

  P.S. Do czego chcesz to wykorzystać ?
 • Poziom 25  
  No dobra ale jak teraz usunąć próżnię??? :cry: :cry: :cry: :sm11: :sm39: :sm12:

  Chciałbys wiedzieć do czego to mi potrzebne!!! :arrow: :idea:
 • Poziom 12  
  Najlepiej wywiercić przy pomocy dremela (stożkowa końcówka z kamieniem szlifierskim)
 • Poziom 29  
  Najprościej i chyba najlepiej usunąć próżnię jest poprzez wyłamanie rurki, która jest w cokole, przez którą wypompowywane jest powietrze a następnie jats ona zatapiana. Zależy to też jaką żarówkę chcesz "tunningować" ;) bo nie we wszystkich jest taka rurka.
  Poza tym mógłbyś też napisać co chcesz z nią zrobić. czy może .... małe buuum ?
 • Poziom 25  
  :arrow: :arrow: :arrow: Poza tym mógłbyś też napisać co chcesz z nią zrobić. czy może .... małe buuum ?[/quote]

  Masz całkowitą rację! Rozgryzłeś mnie.Chodz mi o zwykłą oświetleniową żarówkę jaka jest w każdym domu.
 • Poziom 28  
  Widze ze oglądałeś film w którym gość wierci dziure w żarówce i potem nalewa tam czegoś :D Po czym jest bum i domu nie ma. Przeciez to lipa!
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  w sumie gdyby benzyny nalac to nie taka lipa ale troche chalupy szkoda :P
 • Poziom 24  
  Jak zrobić dziurę nie wiem, ale zato wiem, że nie ma ram próźni. Próxnia była w dawnych żarówkach. Teraz bańkę wypełnia się argonem.
 • Poziom 15  
  Dobrze koledzy czujecie. Dostać się dośrodka mozna tylko poprzez nagrzanie bańki. Najlepiej to zrobic palnikiem gazowym w zamknietym małym pojemniku np. stara metalowa beczka. Lampkę nalezy odwrócić trzonkiem do góry,(mniej się odkształca). A miękką bańkę mozna przebić jakimś metalowym prętem. nalezy tylko uważać gdyż gaz w bańce będzie miał temp. taką jak miękka bańka (chyba ok 250-300 stopni) i pod wpływem rozszerzalności cieplnej trochę większe od nominalnego ciśnienie)

  PS nie konstruowałem bomby, załozyłem się, że rozbiorę żarówkę na części i zakład wygrałem (nie licząc okopconej twarzy i przypalonych końcówek włosów)
 • Poziom 25  
  chaka napisał:
  w sumie gdyby benzyny nalac to nie taka lipa ale troche chalupy szkoda :P  Od razu chałupę chciałbym rozwalać (chociaż porządnie bym wkur..
  sąsiadów!).Najpierw to ja chcę tak dla własnego doświadczenia to zrobić.
 • Poziom 20  
  A nie lepiej dębowy patyk nasycony terpentynom na wiertarkę. Miejsce wiercenia posypać proszkiem z pod szlifierki. Sprawdza się w przypadku płaskich powierzchni a żarówka to nie wiem. Wcześniej oczywiście zapowietrz ją.
 • Poziom 18  
  Witam ! Chcesz zrobić dziurę w żarówce no to do dzieła. Trzeba włożyć żarówkę do wody , pilnikiem piłujemy aż powstanie dziura . ( cały czas piłujemy w wodzie ) . To stary i sprawdzony sposób. jako ciekawostka w ten sposób w latach 80 ' robilo się z żarówek anteny pokojowe TV. Pozdrawiam.
 • Poziom 36  
  Można jeszcze podłączyć do generatora wysokiego napięcia jeden z końców żarnika, drugie wyprowadzenie generatora przyłożyć do szkła. Przy odpowiednio dużym napięciu i częstotliwości powstały łuk elektryczny spowoduje punktowe stopienie szkła. Tylko pytanie, czy nie popęka - przy punktowym podgrzewaniu jest większa na to szansa.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 25  
  A ponoć dinozaury wyginęły ;)....

  Ale z dumą oświadcza, że żyję (przynajmniej na razie ;>). A eksperyment nie został wykonany do dzisiaj :D. Człowiek jakoś nigdy nie miał na to czasu ;). A przez 4 lata to i bardziej wydoroślałem ;D

  No ale temat w sumie bardzo ładnie się toczył... Tyle sposobów, że naq pewno któryś by działał doskonale :).

  Dziękuję wszystkim za pomoc w problemie :)

  Temat jest dinozaurem, a jak każde dziecko wie to dinozaury są już tylko w muzeum ;)....