Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra (zapalniczka)

rubix89 16 Nov 2007 19:08 13878 2
    rubix89
    Level 15  
    Wiatam posiadam bardzo dziwny problem a dotyczy on zapalniczki w samochodzie OPEL VECTRA 2.0 DTH 1998r. a mianowicie podłączyłem do zapalniczki przetwornicę i do niej urządzenie które przekraczało możliwości przetwornicy (150W) przetwornica daje wtedy sygnał że jest przeciążona i tak się też stało po czym zapalniczlka zgasła i nie ma na niej napięcia sprawdzałem bezpieczniki i są całe co moze być przyczyną że nie ma na niej napięcia???

Z góry dziękuje i POZDRAWIAM
    nikos_dyzma
    Level 13  
    kolego zapalniczka jest na tym samym bezpieczniku co swiatełka w podsufitówce proponuje abys sprawdził przewody które ida od zapalniczki czy przy tak dużym poboze poprostu przewód sie nie upalił jest to dosc mozolne zajecie poniewarz wymaga rozebrania kokpitu. jest szybsze rozwiazanie poprostu zrobic nowe podpiecie pod zapalniczke i załorzenie osobnego bezpiecznika bedzie ono durzo szybsze i rozwiarze cała mase problemów i zaoszczedzi mnustwa czasu pozdrawiam
    eni_wrc
    Level 2  
    Witam. Miałem taki sam problem tzn. brak prądu w zapalniczce. Rozwiązałem go poprzez pociągniecie przewodu od bezpiecznika pod którym mialem cały czas prąd, bez względu na obecność kluczyka w stacyjce. Oczywiści dodałem jeszcze bezpiecznik:) pomiędzy zapalniczką a źródłem prądu. Jedynym minusem rozwiązania stałego prądu do zapalniczki to nie podłączenie prądu do jej podświetlenie bo........ by cały czas się świeciło :)