Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis (modelu nie znam) wyłącza sie z rozną czestotliwością

greg015 17 Lis 2007 13:51 1031 9
  • #1 17 Lis 2007 13:51
    greg015
    Poziom 10  

mam starego elemisa i jak sie go włączy to co kilka minut sie wyłącza, nie jest to tak sam okres czasu. Proszę Was o pomoc. lutownicą umiem sie posługiwać (lutuje telefony) z telewizorem mam pierwszy raz doczenienia i prosze was o pomoc w diagnozie i w rozwiązaniu

dodam jeszcze ze jak już sie wyłączy to czasami trzeba troche czasu odczekać zeby go znowu włączyć.

Pozdrawiam
    GP

Tytuł niezgodny z p.11 regulaminu - zmień.
    Proszę przypomnieć sobie również treść p.15 regulaminu i stosować się do jego zapisów.
    Przeniosłem z TV. [Mirek Z.]

0 9
  • #2 17 Lis 2007 21:03
    akrosmarek
    Poziom 10  

Witam.
    Jeżeli TV wyłącz się po około 5 min. to oznacz brak sygnału identyfikacji na procesorze. Jeżeli w czasie automatycznego strojenia nie zatrzymuje się to usterka na pewno związana jest z identyfikacją.
    Pozdrawiam Marek

0
  • #3 29 Lis 2007 21:20
    greg015
    Poziom 10  

no wiec tak, mam nadzieje ze temat teraz jest bardziej odpowiedni.

telewizor wylacza sie w roznych odstepach czasu. a co do zatrzymywania sie przy strojeniu to niestety automatycznego strojenia on nie posiada. dodam jeszcze ze jak sie wyłączy to nie byłącza sie do trybu "gotowości" tylko trzeba odczekać kilka minut albo potraktowac go ręką zeby można było go uruchomic.

0
  • #4 29 Lis 2007 21:31
    Karvip
    Poziom 11  

Napisz czy TV odbiera jakieś kanały jak go włączysz czy jest kasza. I czy jak sie wyłączy to pozostaje na StandBy.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Lis 2007 22:37
    CHACA
    Poziom 43  

(potraktowac go ręką zeby można było go uruchomic.)-
    czyli masz mnóstwo zimnych lutowań które trzeba usunąć.Zacznij od zasilacza.

0
  • #6 02 Gru 2007 12:31
    greg015
    Poziom 10  

kanały odbiera wszystkie idealnie (nawet gdy zamiast anteny podłącze zwykły kawałek kabla), jak sie wyłączy to przez kilka - kilkadziesiąt sekund jest calkowicie wyłączony a poźniej dopiero wraca do standby

0
  • #8 08 Gru 2007 14:44
    greg015
    Poziom 10  

pomogło usunięcie zimnych lutowania, tylko teraz mam taki problem po tym zabiegu na ekranie porobiły sie kolorowe plamy, jak go rozmagnesowac?

0
  • #9 08 Gru 2007 14:54
    movzx
    Poziom 39  

Wyłącz na pół godziny z sieci, włącz. Jeśli nie pomoże, pozostaje rozmagnesować zewnętrzną pętlą.

0
  • #10 08 Gru 2007 14:58
    DiZMar
    Poziom 43  

Albo w czasie naprawy wypadła wtyczka cewek rozmagnesowujących.

0