Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook,Wrozamet, KGE 3469.9B; typ 3400

Voycek 17 Lis 2007 14:31 23635 18
  • #1 17 Lis 2007 14:31
    Voycek
    Poziom 11  

poszukuję schematu.
    thx

1 18
  • Katalog Megger
  • #2 17 Lis 2007 14:38
    Voycek
    Poziom 11  

witam
    mam taki problem: w czsie ostatniego pieczenia na termoobiegu "wywaliło' korki i słychać bbyło, że zwarcie jest w kuchence. dzisiaj , podczas rozruchu na termoobiego stwierdziłem, że owszem wentylator prcuje, ale grzałka/ chyba tylna kołowa / nie grzeje. pozostałe grzałki pracują noramlnie. gdzie może tkwić przyczyna? spalona grzałka czy uszkodzony programator?

1
  • #3 17 Lis 2007 15:22
    skryn
    Admin grupy AGD

Tematy scaliłem.

0
  • #4 17 Lis 2007 16:16
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Sprawdz czy masz spaloną grzałkę.Sprawdzając miernikiem powinna mieć przejscie.Wymiana od tyłu kuchenki.Powodzenia.

0
  • Katalog Megger
  • #5 17 Lis 2007 16:19
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć!
    Do wymiany grzałka termoobiegu (kołowa).

2
  • #6 17 Lis 2007 18:27
    Voycek
    Poziom 11  

zbyszeks0 napisał:
    Sprawdz czy masz spaloną grzałkę.Sprawdzając miernikiem powinna mieć przejscie.Wymiana od tyłu kuchenki.Powodzenia.

nie da się przez piekarnik. widziałem ,że płyta, która osłania wentylator i grzałkę od środka jest przykręcona czterema śrubami do tylnej ściany piekarnika. ile taka grzałka może kosztować i jaki to model grzałki?

0
  • #7 17 Lis 2007 20:52
    bronek1806
    Poziom 22  

Grzałka kosztuje 25-35 zł i nazywa się termoobiegu
    żeby wymienić grzałkę musisz wmontować tą płytę która osłania wentylator, a następnie dostać się od tyłu do kuchenki.

-1
  • #8 18 Lis 2007 16:15
    Madrik
    Moderator Robotyka

Voycek napisał:
    poszukuję schematu.
    thx

Na początek zajrzyj do Instrukcji Obsługi. Wrozamet zamieszcza tam schemat elektryczny.

Voycek napisał:
    witam
    mam taki problem: w czsie ostatniego pieczenia na termoobiegu "wywaliło' korki i słychać bbyło, że zwarcie jest w kuchence. dzisiaj , podczas rozruchu na termoobiego stwierdziłem, że owszem wentylator prcuje, ale grzałka/ chyba tylna kołowa / nie grzeje. pozostałe grzałki pracują noramlnie. gdzie może tkwić przyczyna? spalona grzałka czy uszkodzony programator?

Nie wiem czy to ci pomoże. Kilkanaście dni temu, miałem podobny problem z Mastercookiem 3455. W moim przypadku nastąpiło zwarcie do zera, pomiędzy stykami na wyłączniku głównym piekarnika. Po odłączeniu zera od wyłącznika i zwarcia go osobno, wszystko zahulało.
    Sprawdź wyłącznik. Trzyma się tylko na dwóch śrubach pod gałką.
    Programator nie ma tu wiele do rzeczy. On tylko podaje napięcie na wyłącznik pakietowy. Zaś pakieciak wybiera grzałki. Jeśli działa choć jedna grzałka, to programator jest dobry. Pozostaje tylko sprawdzić, czy wyłacza grzałki przy odpowiedniej temperaturze. Z tego co pamietam, to styki grzałek na pakieciaku to 4,5,6,7. 7 - to chyba grzałka termoobiegu.

1
  • #9 19 Lis 2007 10:23
    Voycek
    Poziom 11  

Cytat:

Na początek zajrzyj do Instrukcji Obsługi. Wrozamet zamieszcza tam schemat elektryczny.

No właśnie w instrukcji obsługi nie ma żadnego schematu.

1
  • #10 19 Lis 2007 12:49
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Prosta rzecz- odsuń kuchnię i od tyłu masz dostęp do grzałek. Na 100% masz spaloną grzałkę termoobiegu, więc ją wymień!
    Schemat jest Ci niepotrzebny.

0
  • #11 19 Lis 2007 18:48
    przemkowal
    Poziom 10  

Dokładnie - odkręć osłonę tyłu, odłącz przewody od grzałki, odkręć bodajże 2 nakrętki przy przewodach.
    Od przodu odkręć osłonę nawiewu, pod nią masz 1 wkręt po odkręceniu którego masz grzałkę na wierzchu.

0
  • #12 19 Lis 2007 20:21
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Piszecie wszyscy to samo a właściciel milczy?

0
  • #13 19 Lis 2007 22:36
    Voycek
    Poziom 11  

zbyszeks0 napisał:
    Piszecie wszyscy to samo a właściciel milczy?

nie milczy, nie milczy, tylko nie każdy siedzi przed kompem 24 godziny na dobę. grzałkę wyjąłem przez piekarnik. nie chcę odsuwać kuchenki, bo nie chcę naruszyć połączenia rurki doprowadzającej gaz. jedyny problem teraz, to jak przykręcić grzałkę zpowrotem do tej blaszki? a grzałka faktycznie spalona, jest w niej otwór jakieś 2 mm średnicy.

0
  • #14 20 Lis 2007 08:41
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Musisz odkręcić kuchenkę ponieważ ta grzałka ma byc dokręcona porządnie .Może obcierać o wentylator jak będzie lużna, chyba że masz dojscie bez odkręcenia.Nie pomyl podłaczenia przewodów.Powodzenia.

0
  • #15 20 Lis 2007 09:15
    tiffany
    Poziom 2  

Kuchenka gazowo-elektryczna Mastercook
    Wczorej mialam wielki problem,nastawilam piekarnik na 200st. tuz przed wlozeniem ciasta do piekarnika stwierdzilam ze jest zbyt rozgrzany odczekalam 5 min. i wsadzilam ciasto,wszystko zaczelo sie przypalac,po wyciagnieciu ciasta stwierdzilam ze pod dolna blacha piekarnika widze wszystkie rozgrzane grzalki do czerwonosci.
    Zaznaczam ze piekarnik byl wylaczony a temp. byla nastawiona na 0st.
    Po paru sekundach grzalki co raz bardziej sie rozgrzewaly i momentami topila sie blacha.
    Natychmiast wylaczylam kuchenke z pradu.
    Co moglo byc powodem tej sytuacji zepsuty termostat zwarcie w kontakcie.
    Po ponownym wlaczeniu ostudzonej kuchenki cos nie tak bylo w kontakcie prad kopal.

0
  • #16 20 Lis 2007 15:26
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Możesz mieć uszkodzony termostat

0
  • #17 20 Lis 2007 19:57
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć!
    prawdopodobnie masz przebicie na grzałkach i obwód grzałek zamyka się przez uziemienie.
    Do sprawdzenia wszystkie grzałki induktorem (lub miernikiem na zakresie 2Mohmy)
    Oczywiście termostat i łącznik krzywkowy tez do sprawdzenia.

1
  • #19 21 Lis 2007 13:51
    pawel12
    Poziom 19  

Dobierz się do dolnej grzałki. Na 99% przywarła do obudowy.

0