Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pytanie w sprawie alarmu motocyklowego .

17 Nov 2007 17:40 2517 7
  • Level 10  
    mam alarm.
    ale nie mam polskiej instrukcji.
    rozszyfrujecie ja.
    Moderated By norbert.s.:

Po co był ten link, który usunąłem skoro można wkleić zdjęcie tak jak to zrobiłem?
    Za chwilę ten link wygaśnie i nie będzie wiadomo o czym była mowa.

plus minus wiem i podłączeni do migaczy ale reszta?? gdzies chyba tam połączenie do LED-a..??

pytanie w sprawie alarmu motocyklowego .
  • Level 33  
    No to powiem ci,że nic nie wiesz.A w motorze to wiesz jak jest...nie ma żartów więc pojedź do kogoś kto się zna.
  • Level 20  
    chcesz miec alarm czy zabezpieczenie? jak to drugie to oddaj to specjaliscie.
  • Level 20  
    Ten alarm nie ma podłączenia pod LED.
    Czerwony - plus, czarny - minus, pomarańczowy - plus po zapłonie, żółty - kierunkowskazy, różowy i szary - odcięcie.
    Powinna być jeszcze jedna strona z opisem jak podłączyć odcięcie w motocyklu. który przewód to wejście, a który wyjście.
    Osobiście polecam montować coś dobrego z atestem.
    Jeszcze jedno ważne pytanie - w jakim motorze chcesz montować ten alarm ?
  • Level 33  
    Jak widzisz dbamy o twoje życie.Sam jestem motocyklista i fanem motocykli a za razem wiem jakie to niebezpieczne więc sam nie zabieraj się za to.To moja rada.
  • Level 26  
    Miałem do czynienia z czymś takim pod nazwą SNOB. Są to alarmy do skuterów, a nie motorów. Na przewodach blokady pojawia się masa w momencie kiedy zadziała przekaźnik blokady po wyzwoleniu alarmu. Więc jeśli tnie się + po stacyjce i podłączymy te przewodziki to wszystko jest ok do momentu kiedy na wyzwolonym alarmie nie załączymy stacyjki. Jeśli załączymy stacyjkę na wyjącym alarmie robi się zwarcie i albo topią się przewody, albo strzela bezpiecznik, bądź ścieżka w alarmie. Alarm ten prócz tego ma pewnie zdalne odpalanie, bo ma wyjście na rozruch, a + po stacyjce pojawia się na tym samym przewodzie na którym jest pobierany sygnał do centrali. Nigdy nie zabezpieczałem skutera, ale słyszałem, że te maszynki są gaszone pojawiającą się masą. Stąd specyfika działania alarmu. Dystrybutor sprzętu o którym piszę zaczął przerabiać te alarmy aby nie było takich numerów jak wyżej pisałem.
  • Level 28  
    :arrow: Zmacio, ta pojawiająca się masa powinna być podłączona "z drugiej strony" cewki zwierając impulsy z przerywacza (modułu). Tak działa zrywka m.in. w quadach startujących w rajdach.
  • Level 26  
    Masz rację. Nie pomyślałem. Tak to jest jak się rutynowo podchodzi do tematu. Chociaż z drugiej strony jeśli zadziała przekaźnik i odetnie przerywacz od cewki to też zgaśnie. Chyba, że chodzi o jakieś samozapłony jak się rozetnie przerywacz? :roll: