Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe ultradźwięki a alarm fabryczny

18 Lis 2007 11:59 860 3
  • Poziom 18  
    Witam może ktoś próbował zrobić coś takiego i będzie w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, czy można dołożyc do auta wyposażonego w fabryczny alarm z ultradźwiękami innego zestawu ultradźwieków, czy nie bedą ze sobą kolidować i zakłócać się między sobą, chcę dodatkowy komplet ultradźwięków wykorzystać do wyzwalania drugiego zabezpieczenia.
  • Poziom 28  
    Cześć.Próbowałem kiedyś różnych kombinacji z ultradźwiękami UD101 podłączałem cztery czujniki równolegle dwa T i dwa R trzy t i jeden R bo chciałem to zastosować w pomieszczeniu,i to działa.Ty chcesz podłączyć pod jedną centralkę dwa układy ultradźwięków.Jeśli obydwa ultradźwięki dają taki sam sygnał alarmu do centralki to będzie to działało.Można tylko dla pewności wyjścia z ultradźwięków podłączyć przez diody.Bo miałem taki przypadek jak podłączyłem pod jedno wejście ultradźwięki i czujnik wstrząsowy to się to wzbudzało po odseparowaniu diodami działało O.K.
  • Poziom 18  
    Nie o to mi chodzi chce dodatkowy komplet oddzielnych ultradźwięków czyli nadajnik odbiornik i centralka dołozyc do auta w którym juz sa załozone ultradźwięki nie łącząc ich razem , chodzi mi tylko o to czy sygnały ultradźwiekowe nie będą ze soba kolidować.
  • Poziom 18  
    Moga sie zaklucac. Mialem kiedys podobny przypadek w starym A6. Po zalozeniu autoalarmu ultradzwieki zaklucaly sie z tymi fabrycznymi na srodkowych slupkach. Musialem poodpinac od nich wtyczki.