Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sekwencer z Ucapps.de

zk12 18 Nov 2007 18:59 7204 15
  • sekwencer z Ucapps.de
    Witam. Zbudowałem sekwencer korzystając ze schematów i opisów ze strony
    www.Ucapps.de. Jest to wersja 2. Na stronie jest już wersja 3, ale jest na innym procesorze. Całość złożyłem w obudowie ze starego c64. Zasilacz zakupiony na giełdzie elektronicznej. Enkodery zamówione w sklepie internetowym ( link do sklepu na stronie z sekwencerem). Wyświetlacze z allegro. Sprzęt działa bardzo dobrze. Mnóstwo ustawień i edycji w czasie rzeczywistym. Można zbudować tańszą wersję z jednym enkoderem przełączanym do edycji każdego z 16 kroków. Wyniki w załączonych zdjęciach. Płyta czołowa trochu kiepska. Jak zrobię wydruk na kolorowej laserówce to będzie lepiej.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    zk12
    Level 12  
    zk12 wrote 94 posts with rating 38, helped 0 times. Been with us since 2003 year.
    Jimi Hendrix
    Level 19  
    No ładnie. Midibox-y to świetna sprawa, mają możliwość praktycznie nieograniczonej rozbudowy i dostosowania do własnych potrzeb. Ja zrobiłem już Midibox-SIDa - syntezator opary o legendarnego SIDa z commodore 64, na razie bez żadnego interfejsu użytkownika, jednak pracuje nad tym. Umieszczę go także w obudowie z C64. Mam pytanie, mianowicie w jakiej cenie dorwałeś enkodery?
    Pozdrawiam
    karolgolota
    Level 12  
    Witam urzadzonko wyglada ciekawie i widać ze włozyłes sporo pracy ale tak jak koledzy radze dodac zdjecia na wierzcg jesli chcesz miec wiecej opinji na temat swojej pracy pozdrawiam dla mnie 5/6 :)
    kasaidolar
    Level 19  
    Jesli moge sie czepiac to te srubki mi sie nie podobaja. Moim zdaniem troche psuja design ;) Zastosuj moze takie ze scietym łebkiem to bedzie gitara :) Ale ogolnie wykonanie jest ok!! Pozdrawiam!
    Gigantor
    Level 19  
    Witam.
    Ile kosztowało całe urządzenie? Jaka jest maksymalna długość pojedynczej sekwencji? Ogólnie ładnie, jednak estetyka wykonania trochę kuleje. Nie wytrzymałbym, gdyby wszystkie kręcigałki miały inny kolor :) Chyba, że jest w tym jakiś głębszy zamysł.
    zk12
    Level 12  
    Witam. Jak wcześniej pisałem płyta czołowa trochu kuleje, ale wydruk na laserówce poprawi wygląd.
    Enkodery ze strony podanej na stronie ucapps nieco ponad 1 euro, chyba z Holandii. W kolorach gałek nie ma większego zamysłu, Takie znalazłem w zapasach. Co do ceny to można samemu szybko policzyć - 2 wyświetlacze, 17 enkoderów, gałki, zasilacz, procesor i pozostałe ukł. scalone i inne elementy takie jak wyłącznik gniazdo zas. , oprki kondensatory.
    Na allegro był dostępny procesor PIC18F452 za 12zł. a wyświetlacze po 25 zł
    Fotki
    W3515863R0061S1110-EJA3FM5J
    W3515863R0061S1110-EJA3FM5J
    jankomuzykant
    Level 14  
    Na tej stronie większość schematów jest nadmiernie rozbudowana. Spokojnie do takiej funkcjonalności wystarczyłby jeden czteroportowy mikroprocesor i nic nadto.
    Ale w sumie jak działa, to co się przejmować.

Będę chciał sobie kiedyś zbudować taki ośmiokrokowy, na potencjometrach, ale jakoś wciąż robię bardziej użyteczne rzeczy :)
    W każdym razie założenia, schemat oraz wygląd zrobiony. Brakuje tylko (aż) wsadu. A tu jest płyta czołowa (projekt):
    http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/temp/desktop.png
    KJ
    Level 31  
    No nie powiem ładna zabawka :) Zainteresowałem sie ostatnio tematem SID-ów ale prawdę mówiąc interesuje mnie bardziej odtwarzanie na nich gotowych "utworów" niż sekwencer. Czy możesz wrzucić próbki dźwięku ?
    SatServ
    Level 15  
    Przepraszam : co to są SID-y, enkodery i do czego służy to urządzenie ??
    Gigantor
    Level 19  
    SatServ wrote:
    Przepraszam : co to są SID-y, enkodery i do czego służy to urządzenie ??

Chałupniczo rzecz ujmując:
    -SID (Sound Interface Device)-układ dźwiękowy 8-bitowy o bardzo charakterystycznym brzmieniu, stosowany w komputerach Commodore
    -enkoder (przetwornik obrotowo-impulsowy, impulsator, cyfrowy potencjometr)-kręcimy gałką, a na wyjściu mamy sekwencje impulsów proste do zinterpretowania za pomocą mikrokontrolera,
    - sekwencer midi steruje syntezatorem dzwięku umożliwiając stworzenie np warstwy melodycznej utworu.
    Rafraf
    Level 16  
    SID nie jest 8bit :) (znaczy sie 8bit databus i 8bit rejestry, ale czestotliwosc dzwieku jest ustawiana 16bit, wypelnienie szereokosci prostokata 12bit itd) duzo informacji o SIDzie i muzyce na SIDa mozna znalezc na www.hvsc.c64.org (tak, jestem czlonkiem HVSC ;-) )

jednym z bardziej znanych instrumetnwo wykorzystujacych SIDa jest sidstation ( www.sidstation.com ) , warto takze zajrzec na strone www.hardsid.com

swego czasu podlaczalem c64 na fakeowym sterowniku hardsid do LPT w PC< do tego interface MIDI do PC + keyboard bia MIDI i gralem na klawiszu na SIDzie z c64 (oczywisice na PC i c64 byly odpoweidnie sterowniki)

jak ktos jest szerzej zainteresowany tematem to zapraszam do kontaktu ze mna :)
    Taenia_Saginata
    Level 31  
    Ladne urzadzenie. Co nim sterujesz? Masz jakies nagrania moze? Ja sobie buduje sekwencer i syntezator oparty na SIDzie z tej strony. Procka do sekwencera nie widzialem u nas do kupienia, ale udalo mi sie dostac sampla od Microchipa. Mam juz procesory i SIDy 8580. Nie umiem na niczym grac i nie znam sie ani troche na muzyce, ale zobaczymy co wyjdzie.
    zk12
    Level 12  
    Sekwencer Wysyła każdy rodzaj komunikatów MIDI ,od note ON do sysex. Tak, że można sterować nim wszystko co odbiera takie dane. Ja używam go do sterowania softsyntów w programie Logicaudio. Podłączony jest do laptopa przez port com i sterownik to-host firmy Korg.Działa bardzo dobrze.
    Mam też sterownik midibox16 do sterowania w czasie rzeczywistym parametrami softsyntów. A zamierzam zbudować SID-a .Podstawy już są.
    Działa sterownik z programem do sterowania SID.em. Tylko gdzie zdobyć 4 identyczne SID-y.Jeden 8580 mam. Potrzebne jeszcze trzy.
    Kamus
    Level 12  
    Przepraszam że naruszam temat sprzed 2 miesięcy,ale jak tam pobrać schematy i wzory płytek PCB,bo ja nie moge dać rady tam znaleźć
    zk12
    Level 12  
    Wybierz z lewej strony urządzenie z wykazu. Otworzy się strona z opisem danego urządzenia. Na niej są pliki do programu eagle i pdf niebieską czcionka ( do pobrania).
    differance
    Level 1  
    Witam. wiem że to odgrzewany kotlet...
    ale...
    szukam chętnych do realizacji aktualnej wersji tego projektu MIDIbox SEQ V4 Link
    wersja 4 jest naprawdę odjechana, po prostu na rynku nie można kpić takiego sprzętu.

jako że w kupie raźniej, szukam osób które chciały by razem kupić wszystkie niezbędne podzespoły, zamówić (lub zrobić) płytki i obudowy i wspólnie złożyć...

w razie czego proszę o info na priva.