Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wykorzystać webasto do ogrzewania garażu?

pawel16 18 Nov 2007 20:04 26553 11
 • #1
  pawel16
  Level 10  
  Chcę skompletować jakieś webasto do ogrzewania garażu. Ale nie znam zasady działania webasta i co mi jest do tego potrzebne. Na allegro jest tego dużo ale jak to poskładać.:cry:
 • #2
  daduszeryf
  Level 28  
  Cześć.Najtaniej załatwisz to z samochodu.W zarysie jest to tak zmontowane;Zbiornik paliwa z którego pompka podaje paliwo na dyszę,często pompka jest sprzężona z nadmuchem,Przed dyszą jest iskrownik który zapala paliwo jest odpalany ręcznie lub automatycznie no i czujnik płomienia.że jak zgaśnie płomień to zostaje odcięte paliwo.No i w niektórych opóźnienie nie czasowe wentylatora żeby po wyłączeniu została schłodzona nagrzewnica.Ale jak do garażu to z powodzeniem można adoptować urządzenie z samochodu.
 • #3
  pawel16
  Level 10  
  Co do zasady działania to ok. A co z pompką musi mieć jakieś określone wartości? Czy wystarczy np. z malucha od paliwa zasilana silniczkiem z wycieraczek? bo rozumie że to pompka lub jakiś sterownik steruje podawaniem paliwa. Interesuje mnie webasto z nawiewem powietrza nie na wodę. Mile widziany jakiś schemacik. Pozdrawiam
 • #4
  mczapski
  Level 39  
  Teoretycznie mogłaby być ale lepsza byłaby elektryczna pompa paliwa z samochodu. Wydajność raczej zbyt wielka, ale przelew i tak należy zapewnić oraz regulację ciśnienia. UWAGA! ważne zapewnienie bezpieczeństwa pracy. Możesz spalić swój garaż kiedy zapali się rozlane paliwo.
 • #6
  pawel16
  Level 10  
  Do tego modelu nie trzeba pompki paliwa, dlatego że znajduje się już w środku i jest napędzana z silnika. Nie ma też wtrysku tylko coś na zasadzie wiatraka co rozsiewa paliwo(nie bardzo wiem jak to napisać) Posiadam też schemacik elektroniczny i jak minąć calą elektronikę. Pozdrawiam
 • #7
  sliwek
  Level 11  
  mam mokre webasto i odpala ale nie dmucha do srodka ciepłego powietrza
 • #8
  slawek2007.28
  Level 12  
  Witam mam pytanie, jak sprawuje się webasto do ogrzewania garażu. I czy starcza wydajności ?
 • #9
  evolution1
  Level 12  
  Ja mam pytanie takie, do garażu 30 mkw, beton komórkowy + styropian, ocieplona posadzka i drzwi. Jakiej mocy ogrzewanie postojowe suche? Szukać webasto czy eberscspacher? Co sądzicie o tym?

  mam chrapkę na coś takeigo: https://www.youtube.com/watch?v=6oN_Yvyk8cU
 • #11
  evolution1
  Level 12  
  Myślałem zrobić jak na załączonym filmie, miedzianą rurką na zewnątrz ewentualnie jak na załączonym obrazku. Cena zestawu na ebayu 240$  Jak wykorzystać webasto do ogrzewania garażu?