Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ukryta partycja przez producenta

18 Lis 2007 20:33 5967 24
  • Poziom 13  
    Ktorys z szanownych moderatorow zamknal temat w ktorym chcialem uzyskac odpowiedz co sie stanie w razie usuniecia partycji w ktorej producent ukrywa pliki, sterowniki etc. (tak mi sie wydaje), czy w takim wypadku nie bede mogl ponownie instalowac systemu z oryginalnej plyty dostarczonej z komuterem????

prosze o Wasze opinie
  • SterControl
  • Poziom 33  
    Może tak więcej danych - jaki komputer, dysk, itd...
  • SterControl
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miałem w rękach notebook Lenovo który miał ukrytą partycję 4GB. Usunąłem ją postawiłem normalne partycje NTFS i zainstalowałem Windows XP w miejsce Visty i wszystko działa jak należy.
    Zrobiłem podobnie jak kolega Mery21 (usunąłem tą partycje) na laptopie Acer , mojego kumpla, (wcześniej jednak zgrałem wszystkie dane z tej partycji na płytę DVD) tzw. kopia bezpieczeństwa "w razie Wu".
    Instalkę Win XP , zmodyfikowałem za pomocą nLite - wrzuciłem do instalki XP sterowniki. Odbyło się bez żadnych problemów.
  • Poziom 13  
    Notebook Fujitsu Siemens z serii Amilo Li1817
    dysk 120Gb

Wyglada na to, ze jesli usunie sie partycjeukryta przez producenta to problemy znikna.
    Co w takim razie stanie sie jesli zechce ponownie zainstalowac Viste? oraz czy komp nie straci gwarancji?
    wasylgkps napisał:
    Wyglada na to, ze jesli usunie sie partycje ukryta przez producenta to problemy znikna.
    Jakie problemy? Co się dzieje teraz?
    Ile ta ukryta partycja zajmuje tobie miejsca? Bo jeżeli około 4 - 5 GB to raczej nie ma sensu jej usuwać przy wielkości 120GB nie odczujesz tego przyrostu miejsca na dysku (możesz również zgrać dane z ukrytej na płytę DVD lub kilka CD i wtedy ją usunąć).
    I pamiętaj o jednym, dysk 120 GB po sformatowaniu i tak będzie pokazywał że ma około 114 GB , co jest związane z określaniem pojemności przez producentów (1000 bajtów) a w rzeczywistości przelicznik jest 1024 bajtów i stąd mogą się brać różnice w widocznej pojemności dysku.
    wasylgkps napisał:
    Co w takim razie stanie sie jesli zechce ponownie zainstalowac Viste? oraz czy komp nie straci gwarancji?
    Poprostu będziesz musiał ściągnąć te sterowniki z sieci (lub zainstalować z tej wcześniej nagranej płyty, dane z ukrytej partycji)
    Podstawą gwarancji jest laptop, oprogramowanie to już twój problem , ponieważ sprzedający nie bierze odpowiedzialność za produkt Microsoftu :D .
  • Poziom 11  
    Kupiłem komputer z Dyskiem twardym Seagate 7200 250gb Sata i przy pierwszym podziale na partycje pokazało się że jest 131gb
    Wszedłem w Biosie w capacity pokazyje 250gb...
    czego to może być przyczyna??
    Czy to może być ta ukryta partycaja??
  • Użytkownik usunął konto  
    EnableBigLba Uaktywnia adresowanie LBA48 w Windows XP bez SP2.]
    Ściągnąć , rozpakować i uruchomić.
  • Poziom 13  
    gsm_virus napisał:
    wasylgkps napisał:
    Wyglada na to, ze jesli usunie sie partycje ukryta przez producenta to problemy znikna.
    Jakie problemy? Co się dzieje teraz?
    Ile ta ukryta partycja zajmuje tobie miejsca? Bo jeżeli około 4 - 5 GB to raczej nie ma sensu jej usuwać przy wielkości 120GB nie odczujesz tego przyrostu miejsca na dysku (możesz również zgrać dane z ukrytej na płytę DVD lub kilka CD i wtedy ją usunąć).
    I pamiętaj o jednym, dysk 120 GB po sformatowaniu i tak będzie pokazywał że ma około 114 GB , co jest związane z określaniem pojemności przez producentów (1000 bajtów) a w rzeczywistości przelicznik jest 1024 bajtów i stąd mogą się brać różnice w widocznej pojemności dysku.
    wasylgkps napisał:
    Poprostu będziesz musiał ściągnąć te sterowniki z sieci (lub zainstalować z tej wcześniej nagranej płyty, dane z ukrytej partycji)
    Podstawą gwarancji jest laptop, oprogramowanie to już twój problem , ponieważ sprzedający nie bierze odpowiedzialność za produkt Microsoftu :D .

Czesc poprzednikow wypowiadajacych sie mowila ze jesli usuna partycje systemowa to mogli bez problemow instalowac rozne sterowniki pod innym systemem niz pierwotny, dlatego mialem na mysli te problemy.

Ja zainstalowalem Wlan pod XP jednak nie dziala, nie wykrywa sieci...w biosie wlaczony, w ogole na obudowie przycisk nie odpowida wl/wyl

nie wiem co jest... a Wy??
    Ale przecież jak masz Win. Vista , to masz pod niego sterowniki na stronie http://www.fujitsu-siemens.com.pl/support/index.html
    wasylgkps napisał:
    Notebook Fujitsu Siemens z serii Amilo Li1817
    A twój laptop to na pewno AMILO Li 1817, na nie przypadkiem 1718 , lub 1818 :?:
  • Poziom 13  
    Tak gsm... ale ja chce miec win XP i tu jest problem.
    Istnieje możliwość ściągnięcia sterowników pod Windows XP ze stron producentów danego podzespołu twojego laptopa, np. dźwięk - Realtek , grafika - ATI, itd.
    Tylko sprawdź jaki dokładnie masz sprzęt w tym laptopie, poszukaj sterowników pod XP , może na str. M$ .

Mam nadzieje że ten Win. XP , będzie z SP2 , a najlepiej żeby jeszcze te dodatkowe sterowniki były też zaaplikowane do instalki XP , np. za pomocą nLite.
  • Poziom 13  
    GSM ja sterowniki mam...do WLANU(zainstalowane) tez lecz mimo wszystko nie dziala samo uruchomienie sieciowki
  • Poziom 13  
    pidar napisał:

Pidar ja juz mam zainstalowany sterownik bo w menagerze pokazuje ze urzadzenie jest zainstalowane i nawet jesli chce aktualizowac z Twojej instalki to kreator pokazuje ze nie mogl znalezc bardziej odpowiedniego sterownika niz ten co jest obecnie.
  • Spec od pamięci masowych
    Jeśli jesteś pewny co do sterowników tej karty, to jeszcze pozostaje aktualizacja biosu tego laptopa pobranego z strony producenta - ale czy to rozwiąże problem?
  • Poziom 13  
    gsm_virus napisał:
    :arrow: wasylgkps. Podaj jakiego masz laptopa bo podana przez ciebie nazwa AMILO Li 1817 nie istnieje w zbiorach Fujitsu Siemens.
    Albo zobacz co Everest mówi o podzespołach ->http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&t=93

Amilo Li 1718

No nie mam 100% pewnosci ze to dobry sterownik, a program Everest przed instalacja Wlan-u pokazywal, ze jest to kontroler eternet i nic wiecej, zadnych szczegolowych znakow ad. nazwy... dopiero po instalacji plikow do atheros menager pokazuje poprawnosc zainstalowanego urzadzenia.

p.s. co mi da aktualniebnie biosu i czy to operacja bezpieczna?
    wasylgkps napisał:
    co mi da aktualniebnie biosu i czy to operacja bezpieczna?

Takie operacje(aktualizacja) na biosie są dość ryzykowne - powinno się najpierw zrobić kopię aktualnego biosu w przypadku niepowodzenia wgrania nowego biosu (czytaj tez opis aktualizacji na stronie producenta tego sprzętu).

Twój przypadek chcę uruchomić kartę, a dioda się nie zapala czy tak?
    Zmieniłeś Vistę na XP - podobny problem rozwiązano po wgraniu nowego biosu(ale to był inny model Amilo.gdzie to pomogło) - więc warto spróbować , chyba, że ktoś na tym forum znajdzie inne rozwiązanie.

Unknown Device Identifier: http://www.zhangduo.com/udi.html pomoże ci w znalezieniu informacji o tej karcie - jest o wiele dokładniejszy od Everesta co do pokazywania typu i modelu urządzenia danego producenta
  • Poziom 13  
    Ja jednak sie nie odwaze na aktualizacje biosu.

Cytat:
    Twój przypadek chcę uruchomić kartę, a dioda się nie zapala czy tak?

Dokładnie.

W zalaczniku jest screen z tego programu co mi podales.
    Chodziło mi o sprawdzenie w tym programie pozycji 7 od góry karta sieciowa ...... ( nie wiem jak u ciebie)i jej rozwinięcie - producent, chip.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Na 99% procent nie możesz po prostu uruchomić WIFI bo nie masz programu ( nie sterownika) do włączania go. W fujitsu jest to program FSC Lunch Manager. Niestety w bazie sterowników do tego modelu nie występuje dla XP. Spróbuj zainstalować ten z VIsty. Jak się nie da ( a pewnie tak będzie) pokombinuj z innych modeli. Prawdopodobnie może pasować od LI1720. Ale sam musisz sprawdzić. Dopóki nie zainstalujesz tego programu Wifi nie będzie działać bo windows domyślnie wyłącza kartę. Nie ma to nic wspólnego ani z wersją Biosu ani ukrytymi partycjami ( których w tym notebooku raczej nie ma).
  • Poziom 13  
    Jurek strzał w 10!!!!!!!

Wystarczylo zainstalowac lunch menager i problem zniknal, dzieki.