Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1.8 benzyna Kombi 2000r - problem z Centr. zamkiem

bursta 18 Lis 2007 22:30 1634 4
  • #1 18 Lis 2007 22:30
    bursta
    Poziom 27  

Witam
    Przekopałem forum elki a także Internet pod katem niedziałania kluczyka w centralnym zamku. Dużo znalazłem na temat kluczy z układem na podczerwień (usterki, sposoby napraw, synchronizacja z centralką).
    Interesuje mnie jednak druga wersja - klucz radiowy. Na ten temat raczej jest mało materiałów w sieci albo ja może źle szukam.
    Interesuję się tym ponieważ poproszono mnie o poradę: Dlaczego klucz raz działa a innym razem nie odblokowuje auta? Być może są jakieś procedury synchronizujące go z centralką. Alarm to: Cobra 0144. Chciałbym też dowiedzieć się gdzie jest odbiornik fal radiowych i jak sprawdzić klucz czy poprawnie działa. W starej wersji na podczerwień jest sposób - skierowanie w obiektyw aparatu cyfrowego i widać rozbłyski na wyświetlaczu podczas włączania przycisku pilota. Czy podobny sposób jest na fale radiowe klucza? Będę wdzięczny za te porady oraz przyczyny nie działania klucza.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 18 Lis 2007 23:06
    milejow
    Poziom 42  

Mialem przypadki zaniku dzialania centrala radiowego w renowkach po zamontowaniu alarmu.Okazalo sie,ze po oddaleniu centrali alarmu od modulu kontroli nadwozia(UCH)usterki zanikaly i central dzialal bez problemu.Czesto alarmy montowane sa blisko modulu UCH,bo tam sa wszystkie potrzebne sygnaly do pracy alarmu.Do sprawdzenia wystarczy tylko odpiecie zasilania alarmu

0
  • #3 19 Lis 2007 23:10
    kornik18704
    Poziom 11  

Witam a ja jesli moge spytac mam bardzo maly zasieg musze kluczyk miec bardzo blisko samochodu i wtedy dziala czy da sie jakos poprawic zasieg baterie mam nowa w kluczyku a auto to clio sport z 2001 roku ph 2 i kluczyk radiowy. Z gory dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

0
  • #4 19 Lis 2007 23:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Lis 2007 01:28
    bursta
    Poziom 27  

elektrit:?:
    Jakoś mało precyzyjnie odpowiedziałeś, w sumie to nawet nie wiem komu - możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo?
    Pozdrawiam :-)

0