Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście w Radiu SC-805 od Volvo V40

chestercsr 18 Lis 2007 23:14 6385 14
  • #1 18 Lis 2007 23:14
    chestercsr
    Poziom 10  

Witam. Czy da radę zrobić jakoś wejście dźwięku w radiu SC-805 od Volvo s/v40(radio z tego co się orientuje jest clariona). Miałem pewien pomysł. Radio ma wyjście na zmieniarkę. Czy da radę podpiąć pod to jakieś inne źródło dźwięku(w moim przypadku PDA HTC WIZARD lub zwykły odtwarzacz mp3). Niestety Radio wykrywa czy zmieniarka jest podłączona. Jeżeli nie jest podpięta i nacisnę przycisk do zmieniarki na ekranie pojaswia się napis "NO HRGR" czyli brak zmieniarki. Da radę to jakoś ominąć?

0 14
  • #2 19 Lis 2007 07:44
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Witam.
    Napewno da radę, jeśli jesteś w stanie zainwestować 20-50pln a nie znasz się na tym, to daj radio do jakiegoś mądrego elektronika i masz wejście..

0
  • #4 19 Lis 2007 14:53
    chestercsr
    Poziom 10  

właśnie o to chodzi że mieszkam w małym miasteczku a już 2 mądre głowy(elektronicy) nie mają pojęcia jak to zrobić. widziałem na allegro jak sprzedają coś tam do innych aut. ma ktoś pomysł?

0
  • #5 19 Lis 2007 23:27
    szymtro
    Poziom 30  

A czy to nie jest coś takiego:
    http://kiora.ath.cx/alpine/
    Zrób foto tyłu to popatrzymy co za złącza są do podłączenia zmieniacza.

Masz elektryczny napęd kasety który też "łatwo" sienie podda przed przerobieniem na mp3.

Na stronie mictronics jest jeszcze jeden link do jakiegoś zip'a.

Kto w ogóle wyprodukował to radio? Alpine czy vdo/philips?

0
  • #6 20 Lis 2007 15:59
    chestercsr
    Poziom 10  

za cholere nie mogę zrobic fotki boi nie mam cyfrówki. pod ręką mam aby HTC Wizard'a ale nic nie widać...:( qrde z tyłu są jeszcze gniazdka CD i AMP.

1
  • #7 21 Lis 2007 20:26
    charliecharlie
    Poziom 23  

dobry jesteś
    prosisz o pomoc a za fotkę każesz sobie punktami płacić
    widzę że ciekawe zwyczaje się teraz wprowadza
    jak chcesz pomocy to zmień te ustawienia

pozdrawiam

charliecharlie

0
  • #8 21 Lis 2007 21:38
    chestercsr
    Poziom 10  

sorki. jestem to nowy i nie znam jeszcze praw rządzących tym forum. prosze o pomoc. z góry dziękuję:)

1
  • #9 22 Lis 2007 12:06
    djlj24
    Spec od car audio

W radiu masz M-Busa. Zgłoś się jak zmieniacz M-Bus i radio przełączy się na CD. Proste? :)

1
  • #10 22 Lis 2007 19:22
    chestercsr
    Poziom 10  

a da radę bardziej łopatologicznie? z góry dziękuję

0
  • #11 23 Lis 2007 17:59
    djlj24
    Spec od car audio

Już widać, że nie dasz rady. Nie jest to zbyt trudne ale trochę wiedzy wymaga.

0
  • #12 24 Lis 2007 21:14
    chestercsr
    Poziom 10  

djlj24 napisał:
    Zgłoś się jak zmieniacz M-Bus i radio przełączy się na CD.

o to mi chodzi bo po chińsku napisane:D z góry dzięki za pomoc. jak nie ja to z opisem dam elektronikowi

0
  • #13 29 Lis 2007 10:28
    chestercsr
    Poziom 10  

ponawiam prośbę

0
  • Pomocny post
    #14 29 Lis 2007 10:34
    djlj24
    Spec od car audio

Nie po chińsku ale w języku technicznym. W radiu jest wejście pod zmieniacz w standardzie Alpine M-Bus. Jeżeli po szynie M-Bus zgłosisz się jak zmieniacz M-Bus (odeślesz z tego co pamiętam #340) to radio przełączy się na CD (co prawda wyświetli CD1 i ścieżkę 1 i nie będzie liczyło czasu) i uwolni wejście. Do tego potrzeba prosty układ konwertera poziomów i układ na procesorze. Ramki transmisji można bez problemu znaleźć w sieci (dla przykładu http://kiora.ath.cx/alpine/ oraz http://www.mictronics.de/download/CDC_Protocols/Joerg_Hohensohn_Page_Offline_Copy.zip).. W sumie kilka godzin roboty i już masz coś co chętnie kupią inni użytkownicy Volvo oraz starych modeli Alpine (także w wersji dla Honda/Acura).

0
  • #15 29 Lis 2007 12:48
    chestercsr
    Poziom 10  

wielkie dzięki. bywam teraz często w lublinie na studiach. powiedz mi czy podjąłbyś się takiej modyfikacji i jaki byłby jej koszt? bo w Opolu Lub(gdzie mieszkam) miejscowi elektronicy nie maja zbytniego pojęcia

0
  Szukaj w 5mln produktów