Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak skonfigurować router TP-LINK R402 w sieci Vectra

karolrogala 19 Lis 2007 00:00 7096 3
  • #1 19 Lis 2007 00:00
    karolrogala
    Poziom 12  

Kupiłem ww. router niestety podana w instrukcji konfiguracja nie działa. Zrobiłem restart routera (wg instrukji), podłaczylem go skonfigurowałem dynamic IP (moj dostawca internetu nie daje mi stalego IP), wyłaczyłem modem od kabłowki (kablówka z sieci VECTRA) i ponownie go właczylem, router pobrał sobie IP, zrestartowałem kompa (w połaczeniach sieciowych ustawione na pobierz IP autoamytycznie) i nie działa. Próbowalem nawet zklonować maca tez nic. Zaniosłem go do kolegi który ma innego dostawce intenetu ze stałym IP i uniego po skolonowaniu maca działa. u mnie nie chce. Proszę o wskazówki i pomoc.

0 3
  • #2 19 Lis 2007 02:11
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

a co sie dzieje jak zrobisz stałe ip na kompie ??
    jaki masz zakres IP przydzielanych przez router do wewnątrz?? - wez na stałe przypisz na kompie stałe IP z zakresu jaki wpiszesz w routerze.,,

0
  • #3 19 Lis 2007 18:21
    karolrogala
    Poziom 12  

Odłączyłem router i spradwdziłem jakie IP sieć nadała mojemu kompowi. Spisałem na kartce , podłaczyłem router i wpiasałem statyczne IP. Ku mojemu zdziwieniu ruszył. Wydało mi sie to bez sensu ponieważ mój dostawca (Vectra) przyznaje zmienne IP. Postanowiłem spróbować i ustawiłem ponownie dynamiczne IP. Znowu wielkie zdziwienie działa. Zobacze jak się zmieni IP sieci zobaczymy czy wtedy bedzie działał.

0
  • #4 19 Lis 2007 20:25
    utc1
    Poziom 14  

Twoje IP zmieni się wtedy gdy będziesz miał wyłączony komputer a w tym czasie wyłączony i ponownie włączony zostanie serwer dostawcy. Wówczas twoje IP zostanie przyznane innemu gdyż serwer nie będzie widział Twojego kompa. Ale to nie problem, bo wtedy wpiszesz sobie nowe IP. Oczywiście po ustawieniu na automat i przepisaniu. Może być tak, że serwer widząc wpisany IP dostosowuje go dla Ciebie jako zarezerwowany. Wszystko zależy od konfiguracji serwera albo routera.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze jedno, komenda "konflikt IP" będzie informacją, ze Twoje IP zostało przyznane innemu.

0